niedziela, 5 maja 2024r.

Skromna wygrana Pogoni w ligowym debiucie Guzka (fotogaleria)

W ligowym debiucie trenera Damiana Guzka biało-niebiescy wygrali 1:0 z KKS Kalisz.

Trener Guzek zaczął pracę z pierwszą drużyną Pogoni od pucharowej wygranej w Ostródzie. Ligowa poprzeczka zawiesza przez solidny team z Kalisza została zawieszona zdecydowanie wyżej.

W 3 minucie czujność Macieja Krakowiaka sprawdził Marcin Kozłowski, który uderzał z trudnej pozycji po zgraniu Macieja Górskiego. Golkiper z Kalisza poradził sobie bez żadnego problemu. Odpowiedź gości była zdecydowanie bardziej konkretna. Po strzale Toniego Segury siedlczan od utraty bramki uchronił słupek. W 9 minucie Przemysławowi Misiakowi zabrakło niewiele, aby przeciąć dośrodkowanie Kozłowskiego z rzutu wolnego. Po kwadransie łukowianin oddał niecelny strzał zza pola karnego. W 21 minucie Piotr Giel był bliski zaskoczenia Rafała Misztala po strzale piętą, dobijał jeszcze Nikodem Zawistowski, ale znowu Pogoń uchroniło obramowanie.

Po pół godzinie gry Kozłowski przejął piłkę na połowie gości, ale akcja spaliła na panewce, ponieważ wykonał o jeden zwód za dużo. W 38 minucie niecelny strzał z rzutu wolnego oddał Mateusz Piotrowski. Po mało zajmującej pierwszej połowie było 0:0.

Tuż po przerwie Mateusz Wysokiński oddał celny, ale za lekki, strzał na bramkę Misztala. W 56 minucie Pogoniści wyszli z kontrą. Górski świetnie przeniósł ciężar gry na drugą flankę, jednak Miłosz Przybecki zmarnował sytuację strzelecką. Sytuacja kaliszan pogorszyła się w 63 minucie. To właśnie wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Przemysław Stolc. W 69 minucie groźny strzał Macieja Wichtowskiego został zablokowany w ostatniej chwili.

W 73 minucie siedlczanie dopięli swego. Najpierw strzał Przybeckiego został wybity tuż sprzed linii bramkowej przez Mateusza Mączyńskiego. Akcja trwała jednak dalej i została sfinalizowana przez skrzydłowego Pogoni, który potężnie uderzył z pola karnego. Swój udział w trafieniu miał Górski, który zaciekle walczył o piłkę z leżącym rywalem. W 77 minucie powinno być 2:0, ale Cezary Bujalski uderzył zbyt czytelnie po świetnym wypuszczeniu Przybeckiego. Jeszcze bliżej szczęścia było w końcówce regulaminowego czasu gry, ale Górski nie zdołał wykończyć kontry napędzonej przez Wiktora Preussa. Pomimo niewykorzystanych okazji Pogoń wygrała 1:0 i wydostała się ze strefy spadkowej.

9 października o 15:00 Pogoń zagra w Suwałkach z Wigrami.

03.10.21, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)

Bramka: Miłosz Przybecki 73

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki (85, 11. Wiktor Preuss), 27. Julien Tadrowski, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (72, 9. Wojciech Trochim), 23. Franciszek Wróblewski (67, 20. Cezary Bujalski) – 22. Maciej Górski

KKS: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (67, 22. Karol Smajdor), 32. Przemysław Stolc, 26. Filip Kendzia (59, 11. Michał Borecki), 8. Mateusz Mączyński, 77. Daniel Kamiński – 16. Bartłomiej Putno (59, 9. Mateusz Majewski), 3. Mateusz Gawlik, 24. Mateusz Wysokiński (67, 14. Bartosz Gęsior), 20. Toni Segura (79, 7. Bartłomiej Maćczak) – 99. Piotr Giel

Żółte kartki: Maciej Górski 68, Przemysław Misiak 75 – Mateusz Wysokiński 37, Przemysław Stolc 41, 63, Filip Kendzia 44, Daniel Kamiński 52, Ryszard Wieczorek 52 (na ławce), Piotr Giel 85, Mateusz Majewski 90+5

Czerwona kartka: Przemysław Stolc (63, KKS, za drugą żółtą)

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)