poniedziałek, 13 maja 2024r.

Punkty podane Wigrom na srebrnej tacy

Pogoń Siedlce przegrała 0:5 w Suwałkach z Wigrami. Nie mogło być inaczej skoro przez zdecydowaną większość meczu grała w osłabieniu, a także zmarnowała jedenastkę na początku drugiej połowy.

Trener Damian Guzek zgodnie ze starą piłkarską zasadą nie dokonał żadnych zmian w wyjściowej – zwycięskiej – jedenastce Pogoni.

Początek spotkania był optymistyczny. Siedlczanie grali skutecznie w defensywie i odważnie w ofensywie. Już w 2 minucie bliski trafienia był Krystian Miś, jednak jego uderzenie zza pola karnego okazało się minimalnie niecelne. Cały optymizm związany z udanym początkiem meczu zmienił się w pesymizm po czerwonej kartce dla Macieja Górskiego. Napastnik Pogoni przesadził z agresywnością w grze i osłabił swoją drużynę na około 80 minut.

Naturalnie Wigry przejęły kontrolę nad spotkaniem. Aktywny był Mateusz Sowiński, jednak potrzebował kilku sytuacji, aby dopiąć swego. W 29 minucie sytuacyjnym strzałem zwieńczył dośrodkowanie z prawego skrzydła. Po chwili powinno być 2:0, jednak Misztal zastopował uderzenie Denisa Gojki. W 34 minucie opatrzność czuwała nad siedleckim golkiperem po woleju João Criciúmy z kilku metrów. Pięć minut później już nie uchroniło Pogoni. Gola na 2:0 po dośrodkowaniu Elso Brito strzelił Kacper Michalski. W pierwszej połowie więcej bramek nie było.

W 47 minucie Misztal obronił strzał Michała Ozgi z kilku metrów. W 50 minucie Pogoniści, dosyć niespodziewanie, wywalczyli rzut karny. Jedenastki na bramkę nie zdołał jednak zamienić Maciej Wichtowski, który przegrał pojedynek z Hieronimem Zochem. Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. W 55 minucie Michalski zacentrował w pole bramkowe gości, Robert Majewski nie zdołał przeciąć piłki, a Mikołaj Łabojko wpakował ją do sieci. W 80 minucie suwalczanie dobili siedlczan. Po akcji rezerwowych – Roberta Bartczaka i Mikołaja Randaka – wynik został zmieniony na 4:0. Ostatnie słowo należało do Japończyka Kōseia Iwao, który zamknął oskrzydlającą akcję.

W przeszłości barwy Wigier reprezentował Maciej Wichtowski. Z kolei po stronie gospodarzy siedlecką przeszłością mógł pochwalić się Tomasz Lewandowski.

16 października o 15:00 Pogoń podejmie Sokoła Ostróda.

09.10.21, 15:00 – Suwałki

eWinner II liga: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 5:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Sowiński 29, Kacper Michalski 39, Mikołaj Łabojko 55, Mikołaj Randak 80, Kōsei Iwao 87

W 51 minucie Maciej Wichtowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Hieronim Zoch obronił).

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 26. Kacper Michalski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Michał Ozga, 25. Elso Brito (46, 93. Łukasz Bogusławski) – 11. Patryk Mularczyk (60, 27. Robert Bartczak), 6. Mikołaj Łabojko, 8. Bartłomiej Babiarz (70, 23. Mikołaj Randak), 22. Mateusz Sowiński (60, 17. Kacper Zaborski), 90. Denis Gojko – 9. João Criciúma (59, 14. Kōsei Iwao)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak (59, 11. Wiktor Preuss), 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (78, 15. Eduards Višņakovs) – 7. Miłosz Przybecki (71, 9. Wojciech Trochim), 27. Julien Tadrowski, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (46, 17. Bartosz Rymek), 23. Franciszek Wróblewski (78, 32. Dawid Nojszewski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Elso Brito 31, Bartłomiej Babiarz 69 – Wiktor Preuss 90+2

Czerwona kartka: Maciej Górski (12, Pogoń, za brutalny faul)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)