wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Ósemka wciąż bez przełamania. Punkty pojechały do stolicy (fotogaleria)

W trzeciej kolejce II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali z JHN AZS Warszawa 1:3.

Siatkarki Ósemki po raz pierwszy w sezonie 2021/22 zagrały na własnej hali w trzeciej serii gier. Po wcześniejszych dwóch wyjazdowych porażkach, podopieczne Jarosława Plewińskiego liczyły w sobotę 16 października na przełamanie na obiekcie przy ul. Popiełuszki. Rywalem siedlczanek tego dnia była drużyna JHN AZS Warszawa, następca znanego z poprzednich sezonów drugoligowych zmagań stołecznego AZS LSW.

Początek pierwszego seta przebiegał ze wskazaniem na zespół przyjezdny. Zespół Ósemki odrobił jednak przed decydującą fazą seta kilkupunktową stratę. Od stanu 19:19 do samego końca seta spotkanie było bardzo wyrównane. Ósemka miała w końcówce dwie piłki setowe, jednak dzięki świetnej grze w defensywie i konsekwencji w ataku ostatecznie to stołeczna drużyna wygrała pierwszą partię 25:27.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się do stanu 12:12. Później zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki Ósemki i to one po skutecznym ataki Iwony Kandory zasłużenie wygrały drugą partię. W trzecim secie role się odwróciły. JHN AZS zdominował tę partię, a siedlczanki nie miały argumentów by przeciwstawić się zespołowi ze stolicy.

Nieco więcej emocji było w czwartej partii. Kiedy po dobrym momencie gry Ósemki na tablicy pojawił się wynik 20:16 dla siedlczanek, większość z obserwujących zacierała już ręce na tie-breaka. Zupełnie inne plany miały jednak siatkarki z Warszawy, które szybko odrobiły straty i następnie przypieczętowały zwycięstwo w tym spotkaniu wygrywając 23:25. W konsekwencji porażki 1:3 z JHN AZS Warszawa, Ósemka Siedlce zajmuje po trzech kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym ostatnie miejsce w tabeli.