czwartek, 2 maja 2024r.

Zwycięstwo na poprawę humoru. Trzy ciosy pogrążyły Sokoła (fotogaleria)

W meczu 13 kolejki eWinner II lig Pogoń Siedlce wygrała u siebie z Sokołem Ostróda 3:0.

Pogoń do meczu z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda przystąpiła szukając rehabilitacji po wysokiej porażce w poprzedniej kolejce z Wigrami Suwałki 0:5.

Od pierwszych minut do ofensywy przystąpili Pogoniści. Już w 4 minucie po centrze z rzutu rożnego Marcina Kozłowskiego piłkę głową do siatki skierował Robert Majewski. Siedlczanie szybko chcieli pójść za ciosem i ta sztuka im się udała, kiedy to 5 minut po pierwszym trafieniu na 2:0 podwyższył Wojciech Trochim. Pogoń nie zwalniała tempa i jeszcze przed upływem kwadransa miała kolejną okazję, ale tym razem Miłosz Przybecki po indywidualnej akcji uderzył zbyt lekko. Goście do głosu doszli w 30 minucie, ale ze strzałem Jana Flaka z problemami poradził sobie Bartosz Klebaniuk. Chwilę później znów było groźnie, ale i tam razem drogi do siatki nie potrafił znaleźć Filip Michalski. Do przerwy siedlczanie mieli dwie bramki przewagi.

W drugiej części mecz toczony był w spokojnym tempie. Po godzinie gry przed niezłą szansą stanął Przybecki, a z jego strzałem dobrze poradził sobie Marcin Staniszewski. W kolejnych fragmentach niewiele działo się na murawie, a siedlczanie kontrolowali przebieg wydarzeń. Na 20 minut przed końcem niecelnie z rzutu wolnego uderzał Trochim, natomiast w  78 minucie niewiele obok celu uderzył Ernest Słupski. Biało-niebiescy dobili swoich rywali w 87 minucie. Trochim dograł do Franciszka Wróblewskiego, a ten podwyższył na 3:0. Pogoniści wykorzystali grę w przewadze, gdyż kilka chwil wcześnie za drugą żółtą kartkę boisko przedwcześnie opuścić musiał Jakub Żyznowski. Po tym trafieniu wynik do końca nie uległ już zmianie i Pogoń zainkasowała cenne trzy punkty.

W zespole Sokoła zagrał były Pogonista Ernest Dzięcioł.

W następnej kolejce Pogonistów czeka trudne wyjazdowe starcie ze Stalą Rzeszów.

16.10.21, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Sokół Ostróda 3:0 (2:0)

Bramki: Robert Majewski 4, Wojciech Trochim 9, Franciszek Wróblewski 87

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (89, 11. Wiktor Preuss) – 7. Miłosz Przybecki (89, 20. Cezary Bujalski), 27. Julien Tadrowski, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (63, 14. Michał Kobiałka), 56. Cezary Demianiuk (59, 23. Franciszek Wróblewski) – 9. Wojciech Trochim (89, 21. Dominik Leszczuk)

Sokół: 12. Marcin Staniszewski – 11. Jakub Żyznowski, 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 8. Kamil Kurowski (72, 14. Arturo Lías) – 10. Patryk Skórecki, 31. Jan Flak, 6. Ernest Dzięcioł, 21. Filip Michalski (64, 20. Krystian Faltyński), 7. Ernest Słupski (85, 19. Dominik Urban) – 9. Sebastian Rugowski

Żółte kartki: Julien Tadrowski 33 – Jakub Żyznowski 28, 83, Ernest Słupski 57, Kamil Kurowski 63, Jan Flak 90+2

Czerwona kartka: Jakub Żyznowski 83 (Sokół, za drugą żółtą)

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)