Mazur wygrał w Siedlcach (fotogaleria)

Mazur wygrał w Siedlcach

MKP Pogoń II Siedlce przegrał na własnym boisku z Mazurem Karczew 1:2. Jedynego gola dla biało-niebieskich strzelił Eryk Więdłocha.

W kadrze rezerw na mecz z Mazurem znalazło się ośmiu zawodników z kadry II-ligowca.

Już w 10 minucie goście mogli objąć prowadzenie. Mateusz Kociszewski faulowany był w szesnastce Pogoni i sędzia wskazał na 11 metr. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Dominik Staluszka, którego intencje wyczuł Maksym Wadach. Dziesięć minut później Mazur ponownie miał szansę na gola, gdy faulu na Mateuszu Baranowskim we własnym polu karnym dopuścił się jeden z Pogonistów. Tym razem do piłki ustawionej na wapnie podszedł Kociszewski i precyzyjnym uderzeniem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Tuż po przerwie goście ponownie znaleźli sposób na pokonanie Wadacha. Kociszewski znalazł się w sytuacji sam na sam z siedleckim bramkarzem i podwyższył prowadzenie. Iskierkę nadziei Pogoni dał wyróżniający się skutecznością w ostatnich meczach Eryk Więdłocha, który mocnym strzałem od poprzeczki strzelił kontaktowego gola. Więdłocha musiał opuścić boisko chwilę przed zakończeniem meczu po obejrzeniu czerwonej kartki, za dwie żółte.

W Pogoni zagrał były zawodnik Mazura Sebastian Szczepaniak.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 6 listopada o 13:00 w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie.

31.10.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazur Karczew 1:2 (0:1)

Bramki: Eryk Więdłocha 69 – Mateusz Kociszewski 20 (k), 49

W 10 minucie Dominik Staluszka (Mazur) nie wykorzystał rzutu karnego (Maksym Wadach obronił).

Pogoń II: 33. Maksym Wadach – 5. Maciej Kołoczek, 17. Przemysław Rodak, 18. Mohamed Amzil, 32. Dawid Nojszewski – 11. Cezary Bujalski (86, 7. Jan Helak), 8. Kamil Dmowski, 21. Dominik Leszczuk (60, 15. Sebastian Szczepaniak), 93. Balázs Boda (60, 14. Bartłomiej Moch), 77. Eryk Więdłocha – 9. Wiktor Preuss

Mazur: 13. Damian Cybulko – 11. Dominik Staluszka, 6. Daniel Zembol, 2. Mateusz Zawal, 9. Jakub Piekut, 16. Mateusz Baranowski (79, 18. Maciej Bakuła) – 7. Mateusz Kociszewski (90+1, 15. Joachim Majchrzak), 3. Adam Chojecki, 10. Bartosz Kozakiewicz (74, 17. Jakub Trzaskowski), 8. Maksymilian Bąk (67, 14. Filip Prochowski) – 22. Marcin Raszka (79, 5. Jan Wojtasik)

Żółte kartki: Eryk Więdłocha 30, 90+5, Cezary Bujalski 74, Dawid Nojszewski 81 – Bartosz Kozakiewicz 39, Adam Chojecki 88, Jakub Piekut 90, Jan Wojtasik 90+5

Czerwona kartka: Eryk Więdłocha 90+5 (Pogoń, za dwie żółte)

Sędzia: Michał Wąsowski (Warszawa)