Rozczarowujące zakończenie roku. Pogoń poległa z Hutnikiem (fotogaleria)

W meczu 20 kolejki eWinner ligi Pogoń Siedlce przegrała z Hutnikiem Kraków 0:3.

Pogoń rok kończyła meczem z przedostatnim w tabeli Hutnikiem Kraków. Siedlczanie liczyli, że w domowym spotkaniu uda dopisać się komplet punktów.

W mecz z animuszem weszli goście. W 5 minucie czujność Rafała Misztala między słupkami sprawdził Patryk Kieliś. 4 minuty później odpowiedziała Pogoń. Groźny strzał oddał Marcin Kozłowski, ale minimalnie chybił. Kolejne fragmenty przebiegały dosyć spokojnie. W 25 minucie z powodu kontuzji murawę opuścić musiał Cezary Demianiuk, a chwilę później niezłe uderzenie z rzutu wolnego oddał Dominik Zawadzki. Przed upływem pół godziny kolejny celny strzał oddali także biało-niebiescy, jednak Miłosz Przybecki nie zaskoczył Bartłomieja Frasika. W 31 minucie Hutnik otworzył wynik, gdy zaskakująco główkował Kamil Sobala. W 35 minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale po dograniu Wiktora Preussa nogi nie zdołał dostawić Maciej Górski. Tuż przed przerwą do siatki trafić zdołał Przemysław Misiak, ale sędzia nie uznał gola z powodu spalonego. Do przerwy Hutnik prowadził w Siedlcach 1:0.

Po zmianie stron Pogoń do wyrównania doprowadzić mogła w 55 minucie, gdy strzał Wojciecha Trochima z rzutu wolnego trafił w słupek. 180 sekund później siedlczanie po raz kolejny obili obramowanie, tym razem milimetry od celu był Górski. Niewykorzystane okazje zemściły się w 69 minucie, gdy na 2:0 podwyższył Łukasz Kędziora. 10 minut później Hutnik zadał jeszcze jeden cios, gdy na 3:0 po centrze z rzutu rożnego podwyższył Daniel Hoyo-Kowalski.

W zespole Hutnika wystąpił były Pogonista Michał Kitliński.

Meczem z Hutnikiem Pogoń zakończyła ligowe zmagania w 2021 roku. W następny weekend siedlczan czeka jednak jeszcze towarzyski trójmecz, a rywalami Pogonistów będą Skra Warszawa oraz Okęcie Warszawa.

05.12.21, 12:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków 0:3 (0:1)

Bramki: Kamil Sobala 31, Łukasz Kędziora 69, Daniel Hoyo-Kowalski 79

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek (73, 6. Mateusz Piotrowski) – 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim (82, 15. Eduards Višņakovs), 18. Miguel López (46, 17. Bartosz Rymek), 10. Marcin Kozłowski (46, 14. Michał Kobiałka), 56. Cezary Demianiuk (25, 24. Przemysław Misiak) – 22. Maciej Górski

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik – 2. Tomasz Jaklik, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 4. Łukasz Kędziora, 23. Piotr Stawarczyk, 13. Piotr Zmorzyński – 25. Patryk Kieliś (82, 5. Miłosz Drąg), 7. Krzysztof Świątek, 11. Dominik Zawadzki – 8. Kamil Sobala (68, 10. Abdallah Hafez), 38. Jakub Wilczyński (61, 28. Michał Kitliński)

Żółte kartki: Wojciech Trochim 17 – Daniel Hoyo-Kowalski 34, Jakub Wilczyński 45+1, Kamil Sobala 46, Patryk Kieliś 54, Łukasz Kędziora 61

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)