sobota, 13 sierpnia 2022

Mateusz Grabda: Priorytetem jest Chrobry. Resovia to wisienka na torcie

KPS Siedlce do końca 2021 roku zagra jeszcze dwa spotkania. O meczach z Chrobrym Głogów i Resovią Rzeszów rozmawialiśmy z trenerem Mateuszem Grabdą.

W sobotę KPS Siedlce zakończy pierwszą rundę rozgrywek. Jak można ją ocenić?

Na ten moment nie chcę patrzeć w tabelę i analizować co moglibyśmy zrobić lepiej. Na pewno liczba punktów, którą uzbieraliśmy, odzwierciedla naszą postawę w tym sezonie. Zawsze powtarzam chłopakom, że czas weryfikacji i rozliczeń przyjdzie dopiero w kwietniu i maju. Wtedy będziemy mądrzejsi i możemy w pełni analizować całą rundę zasadniczą.

Na ten moment dużo brakuje drużynie do optymalnej formy? Gdzie w tym sezonie jest sufit KPSu?

Wszyscy już czują w kościach, że rozegraliśmy 15 meczów. Każdy zespół w I lidze ma swojej problemy i stara się je przezwyciężyć. Uważam, że jako zespół wyglądamy teraz bardzo przyzwoicie. Gdybym powiedział jednak, że jest u nas bardzo dobrze, to okłamałbym kibiców. Cały czas chcemy być lepsi. Najlepszym wyznacznikiem dla naszej formy są mecze, a obecnie mamy 10 zwycięstw i 5 porażek.

Od kilku dni mamy już w zespole nowego zawodnika, który zastąpił Mateusza Jóźwika. Jakość treningu jeszcze pójdzie w górę. Zobaczymy co przyniesie nam przyszłość.

Po odejściu Mateusza mocno brakowało KPS jednego przyjmującego. Kiedy Wiktor Mielczarek będzie gotowy do gry?

Na pewno potrzebuje jeszcze trochę czasu. Nie był w docelowym treningu, dlatego musi wejść w nasz rytm pracy. Myślę, że od drugiej rundy rozgrywek będzie gotowy do gry we wszystkich meczach.

Człowiek zawsze skupia się na każdym kolejnym wyzwaniu. W sobotę KPS zagra z Chrobrym, ale czy z tyłu głowy siedzi już ten mecz z Resovią?

Powiem szczerze, że obecnie nie myślę o spotkaniu z Resovią. Priorytetem dla mnie jest ligowy mecz i musimy do niego podejść w 100 procentach skoncentrowani. Od wtorku powtarzam chłopakom, że w tym momencie mecz z Chrobrym Głogów jest dla nas najistotniejszy.

Spotkanie z Resovią jest wisienką na torcie. Zawodnicy będą mogli sprawdzić się na tle mistrzów świata oraz Europy. To będzie fajna nagroda dla nich za całą pierwszą rundę. Cieszę się, że zagramy z tak mocnym zespołem. Na każdy ligowy mecz przychodzi bardzo dużo kibiców i wiem, że podobnie będzie z Resovią. To świetne wydarzenie dla wszystkich kibiców, którzy będą mogli oglądać siatkarzy, których na co dzień obserwują tylko w telewizji.

Jak wygląda plan działania po sobotnim meczu z Chrobrym?

Na pewno w niedzielę będziemy mieli siłownię. Nie ma czasu na dni wolne, musimy być optymalnie przygotowani do wtorkowego meczu. Chcemy się bardzo dobrze pokazać przed własną publicznością.

W zespole z Rzeszowa jest wielu świetnych graczy i zrobimy wszystko, aby pomóc chłopakom w przygotowaniu do tego meczu. Wiadomo,  że nikt nie przewidzi dyspozycji dnia. Są jednak tendencje, które możemy zaobserwować na przykładzie kilkunastu meczów, 200-300 ataków czy zagrywek. Z taką drużyną jak Resovia na pewno musimy postawić na mocną zagrywkę i bardzo odważną grę w ataku.

 

źródło: własne, foto: Kamil Sulej

 

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek

Najlepszego KPS 🙂

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook