Koniec roku bez fajerwerków. Porażka Ósemki w stolicy

W dwunastej kolejce II ligi siatkówki kobiet, drużyna JHN AZS Warszawa wygrała z Ósemką Siedlce 3:0.

Okupująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna Ósemki Siedlce szukała punktów do poprawienia bilansu na koniec 2021 roku. Rywalem w ostatniej tegorocznej kolejce była drużyna JHN AZS Warszawa, występująca w poprzednich rozgrywkach pod nazwą LSW. W październikowym meczu obu zespołów, siedlczanki uległy na własnym obiekcie stołecznemu zespołowi w czterech setach.

Pierwszy set nie układał się po myśli Ósemki już od samego początku. Po pierwszym zdobytym punkcie bezpośrednio z zagrywki przez debiutująca Katarzynę Stokłosę, siedlczanki kompletnie się pogubiły, a gospodynie zanotowały serię dziesięciu kolejnych punktów. W dalszych fragmentach seta obraz gry znacząco się nie zmienił. Ostatecznie siedlczankom w tym secie udało się zdobyć tylko 9 punktów.

Najbardziej wyrównana była druga partia, w której siatkarki Jarosława Plewińskiego postawiły się gospodyniom. Siatkarki Ósemki powinny wygrać tę partię, ale przy stanie 21:24 i trzech piłkach setowych siedleckie atakujące nie potrafiły zadać decydującego ciosu. Siatkarki JHN doprowadziły do gry na przewagi i ostatecznie ją wygrały po błędzie Judyty Potępskiej, która przy stanie 28:27 zaatakowała w środek siatki.

W trzecim secie gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 9:2 i spokojnie kontrolowały jego przebieg. Przy stanie 21:6 dla JHN zapowiadało się na kolejną dotkliwie przegraną tego dnia partię, ale siatkarkom Ósemki udało się ostatecznie zdobyć w tym secie 16 punktów.

Siedlecka Ósemka zamknęła rok 2021 z bilansem dwóch zwycięstw i dziesięciu porażek. Dorobek punktowy w postaci siedmiu oczek jest najgorszym wynikiem w lidze. Od przedostatniej drużyny w tabeli dzielą siedlczanki co prawda dwa punkty, ale reszta zespołów na tym etapie rozgrywek zdecydowanie odjechała Ósemce.

PLANY ÓSEMKI

Kolejny mecz Ósemka rozegra w roku 2022. Przeciwniczkami drużyny Jarosława Plewińskiego będzie przedostatni w tabeli Chemik Olsztyn. Mecz rozegrany zostanie w Siedlcach w sobotę 8 stycznia.

18.12.21, 18:30 – Warszawa

II liga: JHN AZS Warszawa – Ósemka Siedlce 3:0 (25:9, 29:27, 25:16)

Ósemka:  5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Aleksandra Kułak, 14. Katarzyna Stokłosa, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 4. Ewa Grzelak, 8. Weronika Ciupa (libero), 10. Judyta Potępska