poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Koniec roku bez fajerwerków. Porażka Ósemki w stolicy

W dwunastej kolejce II ligi siatkówki kobiet, drużyna JHN AZS Warszawa wygrała z Ósemką Siedlce 3:0.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Okupująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna Ósemki Siedlce szukała punktów do poprawienia bilansu na koniec 2021 roku. Rywalem w ostatniej tegorocznej kolejce była drużyna JHN AZS Warszawa, występująca w poprzednich rozgrywkach pod nazwą LSW. W październikowym meczu obu zespołów, siedlczanki uległy na własnym obiekcie stołecznemu zespołowi w czterech setach.

PRZEBIEG MECZU

Pierwszy set nie układał się po myśli Ósemki już od samego początku. Po pierwszym zdobytym punkcie bezpośrednio z zagrywki przez debiutująca Katarzynę Stokłosę, siedlczanki kompletnie się pogubiły, a gospodynie zanotowały serię dziesięciu kolejnych punktów. W dalszych fragmentach seta obraz gry znacząco się nie zmienił. Ostatecznie siedlczankom w tym secie udało się zdobyć tylko 9 punktów.

Najbardziej wyrównana była druga partia, w której siatkarki Jarosława Plewińskiego postawiły się gospodyniom. Siatkarki Ósemki powinny wygrać tę partię, ale przy stanie 21:24 i trzech piłkach setowych siedleckie atakujące nie potrafiły zadać decydującego ciosu. Siatkarki JHN doprowadziły do gry na przewagi i ostatecznie ją wygrały po błędzie Judyty Potępskiej, która przy stanie 28:27 zaatakowała w środek siatki.

W trzecim secie gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 9:2 i spokojnie kontrolowały jego przebieg. Przy stanie 21:6 dla JHN zapowiadało się na kolejną dotkliwie przegraną tego dnia partię, ale siatkarkom Ósemki udało się ostatecznie zdobyć w tym secie 16 punktów.

Siedlecka Ósemka zamknęła rok 2021 z bilansem dwóch zwycięstw i dziesięciu porażek. Dorobek punktowy w postaci siedmiu oczek jest najgorszym wynikiem w lidze. Od przedostatniej drużyny w tabeli dzielą siedlczanki co prawda dwa punkty, ale reszta zespołów na tym etapie rozgrywek zdecydowanie odjechała Ósemce.

PLANY ÓSEMKI

Kolejny mecz Ósemka rozegra w roku 2022. Przeciwniczkami drużyny Jarosława Plewińskiego będzie przedostatni w tabeli Chemik Olsztyn. Mecz rozegrany zostanie w Siedlcach w sobotę 8 stycznia.

18.12.21, 18:30 – Warszawa

II liga: JHN AZS Warszawa – Ósemka Siedlce 3:0 (25:9, 29:27, 25:16)

Ósemka:  5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Aleksandra Kułak, 14. Katarzyna Stokłosa, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 4. Ewa Grzelak, 8. Weronika Ciupa (libero), 10. Judyta Potępska

Pozostałe mecze 12 kolejki:

AZS Uniwersytet Gdański – Legionovia Legionowo 3:1
Nike Węgrów – ŁKS II Łódź 3:2
AZS UMCS Lublin – Krótka Mysiadło 2:3
Sparta Warszawa – Chemik Olsztyn 2:3

źródło: własne; foto: KS

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic sportu

Niestety, jest to efekt budowania zespołu na szybko bez zaplecza własnego. Chyba Panie Trenerze pora zbudować sklad od początku od np. Mlodziczki. Przyjdzie czerwiec Panie się rozjadą i od września kolejny sklad ?? Gdzie w tym tzw.szkolenie i budowanie historii klubu.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook