sobota, 13 sierpnia 2022

Derbowa demolka. Ósemka bez argumentów (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała na własnym obiekcie z Nike Węgrów 0:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Spotkania Ósemki z Nike Węgrów od kilku sezonów elektryzowały fanów obu zespołów, jednak tym razem wyjątkowo łatwo było wskazać faworyta sobotniego starcia w Siedlcach. Od listopadowej porażki z Ósemką w Węgrowie, siatkarki trenera Roberta Kupisza kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa, notując serię siedmiu kolejnych wygranych. Siedlczanki w tym czasie zwyciężyły tylko raz, a dodatkowo przed meczem z Nike skład Ósemki został bardzo osłabiony. Nieobecne tego dnia były ważne zawodniczki rotacji: rozgrywająca Ewa Grzelak, przyjmująca Julia Szwed i libero Weronika Ciupa.

PRZEBIEG MECZU

Mecz był jednym z najbardziej jednostronnych spotkań jakie Ósemka rozegrała w tym sezonie. Grające na luzie siatkarki Nike kreowały akcje bez większych problemów i seryjnie punktowały przeciwniczki po drugiej stronie siatki. Na domiar problemów Ósemki, w trakcie meczu kontuzji doznała Aleksandra Teodorska. Siedlczanki przegrały tego dnia wyraźnie, zdobywając w całym meczu zaledwie 35 punktów…

Mecz z Nike był ostatnim w tym sezonie domowym starciem Ósemki. Zajmujące ostatnią pozycję w tabeli podopieczne Jarosława Plewińśkiego zagrają trzy ostatnie kolejki na wyjazdach.

PLANY ÓSEMKI

W najbliższym spotkaniu Ósemka wybierze się do Legionowa na mecz z liderem tabeli Legionovią. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 stycznia o 18. 

22.1.22, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Nike Węgrów 0:3 (12:25, 11:25, 12:25)

Ósemka:  6. Aleksandra Teodorska, 7. Judyta Potępska, 10. Aleksandra Kułak, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke, 17. Katarzyna Stokłosa i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 9. Magdalena Jachacy

Nike: 5. Jagoda Michałek, 7. Natalia Bielińska, 9. Agata Baranowska, 16. Izabela Panufnik, 10. Małgorzata Pazio, 12. Izabela Trocińska i 8 Klaudia Kucharska (libero) oraz 3. Aleksandra Frączek

Widzów: 20

Pozostałe mecze 15 kolejki:

Chemik Olsztyn – Uniwersytet Gdański 1:3
AZS Warszawa – AZS UMCS Lublin 3:0
Sparta Warszawa – Legionovia Legionowo 3:2
Krótka Mysiadło – ŁKS II Łódź 3:0

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

 

DODAJ KOMENTARZ

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic sportu

Chyba coś tu jest nie tak. Pora by władze miasta – Pan Prezydent, komisje, radni spojrzeli jak dzielona jest kasa na sport. Poprzedni sezon ósemki słaby, w tym roku beznadziejny. A dla zainteresowanych proszę zerknąć na przydział pieniędzy na rok 2022. UKS Ósemka prawie 150 tysięcy z 350 tysięcy przeznaczonych na sport. I tu moje pytanie na podstawie czego??? 10 pań które sobie Pan Trener skompletował dopiero we wrześniu (przypominam zero dziewczyn wychowanych w Siedlcach bo i jak jak nie ma grup młodzieżowych !!!!) bo co kasa była trzeba wydać. W międzyczasie podejmuje pracę w Mrozach z seniorami. Ludzie czy… Czytaj więcej »

trener

Zapraszam na trening.
Rozwieję Pana wątpliwości.

Obserwator

A Pan Trener nie może odpowiedzieć na forum. Chyba trochę ktoś ma za mocne mniemanie o sobie. Trudno odpowiedzieć i odnieść się do powyższych spostrzezen .

trener

W artykule z 16 października odpowiedziałem na wątpliwości Pana Kibica Sportu (proszę zerknąć), a wysokie mniemanie nie ma tu nic do rzeczy. Wtedy posłużyłem się numerami, teraz posłużę się nazwiskami. Otóż wychowanki klubu grające obecnie w zespole seniorskim to Ewa Grzelak nr 4 i Agnieszka Krzymowska nr 7. Ta ostatnia od 4 lat prowadzi zajęcia z grupą dziewcząt kl. VII-VIII w SP 8 , która to grupa od nowego sezonu wystartuje w rozgrywkach MWZPS. Grupa ta nie była wspófinansowana przez Miasto. Od tego roku tak się stało z powodu startu w w/w lidze. A wracając do seniorek to wyjaśnię że… Czytaj więcej »

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook