Drugi zimowy sparing Pogoni. Rozczarowanie siedlczan z czwartoligowcem (fotogaleria)

W drugim zimowym sparingu Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Podlasiem Sokołów Podlaski.

Pogoniści kolejny tydzień zimowych przygotowań zakończyli drugim spotkaniem sparingowym. Po starciu z Podlasiem Biała Podlaska przyszedł czas na kolejne starcie z Podlasiem, tyle że tym razem z Sokołowa Podlaskiego.

W pierwszych fragmentach obie drużyny szukały swoich szans. Po stronie Pogoni uderzał Maciej Górski, a w Podlasiu próbował Mateusz Omieciuch. W pierwszej części goście jeszcze raz zagrozili bramce siedlczan po tym jak strzałem z rzutu wolnego Rafała Misztala sprawdził Omieciuch, z kolei w ekipie Pogoni brakowało skutecznego wykończenia i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowy Pogoniści dążyli do zdobycia bramki. Najlepszą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy miał w 78 minucie testowany Bartosz Wicenciak, ale nie zdołał on zamienić na gola 100% szansy. W końcówce szczęścia szukał jeszcze Marcinho, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i w drugim zimowym sparingu Pogoń zremisowała z Podlasiem 0:0.

W ekipie Podlasia zagrali byli Pogoniści: Jakub Bieliński, Dawid Ardej, Michał Panufnik, Dominik Krupa, Dominik Barciak, Michał Ambroziak oraz Mateusz Omieciuch, natomiast trenerem drużyny z Sokołowa Podlaskiego jest Przemysław Rodak. Z kolei w Pogoni zagrało dwóch zawodników testowanych: Bartosz Wicenciak oraz Maciej Kiełkucki, a także Piotr Krasnodębski z drużyny juniorów.

W kolejną sobotę Pogoniści rozegrają następne spotkanie sparingowe, a ich rywalem będzie Pilica Białobrzegi.

29.01.22, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 0:0

Pogoń: (I połowa) 12. Rafał Misztal – 98. Maciej Kołoczek, 6. Mateusz Piotrowski, 19. Maciej Wichtowski, 24. Przemysław Misiak – 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim, 18. Miguel López, 27. Kamil Włodyka, 25. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski, (II połowa) 97. Dawid Smug – 11. Wiktor Preuss, 5. Kamil Rokosz, 17. Piotr Krasnodębski, 32. Dawid Nojszewski – 2. Bartosz Wicenciak, 10. Marcin Kozłowski, 14. Jakub Sinior, 21. Dominik Leszczuk, 8. Marcinho – 25. Cezary Demianiuk (69, 23. Maciej Kiełkucki)

Podlasie: 1. Jakub Bieliński (46, 12. Piotr Szczęsny) – 8. Łukasz Parzonka (46, 14. Kamil Horowicz), 4. Dawid Ardej, 3. Michał Panufnik (46, 10. Kacper Komycz), 10. Dominik Krupa (68, 8. Łukasz Parzonka) – 16. Alistair Selamolela (46, 19. Bartosz Kostrzewa), 6. Jakub Kozaczuk (46, 3. Kamil Wójcik), 7. Dominik Barciak (46, 18. Hubert Fabisiak), 14. Marcin Siedlecki, 11. Paweł Buczyński (46, 16. Łukasz Skwarek) – 13. Mateusz Omieciuch (46, 15. Michał Ambroziak)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)