Kapitalny mecz KPS. Faworyt na łopatkach (multimedia)

Siedlczanie grali tak, że ręce same składały się do oklasków. W meczu 21 kolejki Tauron I ligi KPS pokonał MKS Będzin 3:0.

Siedlczanie przystąpili do sobotniego meczu opromienieni zwycięstwem w derbowym starciu z Legią Warszawa (3:1). W sobotę poprzeczka zawieszona była jeszcze wyżej, gdyż rywalem KPS był jeden z faworytów do awansu – MKS Będzin.

To był świetny mecz KPSu. W pierwszym secie,  od stanu 7:9 podopieczni Mateusza Grabdy grali praktycznie bezbłędnie. Sygnał do walki w polu serwisowym dał Damian Dobosz, a w ataku szalał tradycyjnie Adam Lorenc. Gospodarze znakomicie czytali grę przeciwnika i ustawiali skuteczny blok. Pierwszego seta zakończył pojedynczy blok Radosława Nowaka. Najbardziej wyrównany w sobotni wieczór był drugi set. Podrażnieni goście z Będzina zaczęli grać z wielką energią i początkowo byli stroną dominującą. Siedlczanie jeszcze w połowie partii przegrywali 13:15, jednak potem dyktowali warunki gry. Mocną stroną KPS była zagrywka, z którą wielokrotnie siatkarze z Będzina mieli olbrzymie problemy. W końcówce byliśmy świadkami wojny nerwów, której nie wytrzymał Mateusz Kańczok, popełniając prosty błąd w ataku.

Rozpędzeni gospodarze w trzecim secie postawili kropkę nad i. Początkowo bardzo aktywny był Filip Frankowski, który świetnie radził sobie nawet z potrójnym blokiem. Siedlczanie systematycznie powiększali swoją przewagę i ostatecznie triumfowali 25:19.