Koniec walki o życie w drugiej lidze. Spadek Ósemki

W meczu 17 kolejki II ligi siatkówki kobiet drużyna ŁKS II Łódź pokonała Ósemkę Siedlce 3:2.

Będące w bardzo trudnej sytuacji siatkarki Ósemki Siedlce, miały przed meczem w Łodzi matematyczne szanse na utrzymanie. Warunkiem było zdobycie kompletu punktów w ostatnich dwóch kolejkach i liczenie na dwie porażki Chemika Olsztyn. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej, rywalem siatkarek Jarosława Plewińskiego były rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego – które są jednym z dwóch zespołów w pokonanych przez zespół Ósemki w lidze. Na początku grudnia siedlczanki wygrały z ŁKS II Łódź w pięciu setach i było to jedyne w całym sezonie domowe zwycięstwo Ósemki. Mecz ŁKS II Łódź – Ósemka Siedlce był jedynym spotkaniem kolejki rozegranym 5 lutego, pozostałe mecze w ramach 17 serii gier zaplanowane zostały na sobotę 12 lutego.

Mecz dobrze rozpoczęła Ósemka, która zdecydowanie wygrała pierwszego seta. W kolejnej partii górą były gospodynie, które wygrały tę część meczu z sześciopunktową przewagą. W trzecim secie rywalizacja była bardzo wyrównana, ale górą okazały się po raz kolejny siatkarki z Łodzi. W sytuacji kiedy gospodynie ugrały dwa sety i nie było już mowy o zdobyciu kompletu punktów, Ósemka postanowiła raz jeszcze poderwać się do walki i zagrać o zwycięstwo. Dzięki wygranemu czwartemu setowi, otworzyła się ku temu w tie-breaku. W emocjonującej piątej partii siedlczanki jednak ostatecznie przegrały, co oznaczało że ze zwycięstwa tego dnia mogły się cieszyć siatkarki ŁKS II Łódź. Po porażce w Łodzi, Ósemka straciła matematyczne szanse na utrzymanie i jako najsłabszy zespół II ligi spadła do ligi wojewódzkiej.

PLANY ÓSEMKI

Do zakończenia rozgrywek dla siedlczanek pozostała już tylko jedna kolejka. W ostatnim meczu sezonu Ósemka podejmie na wyjeździe zespół Krótkiej Mysiadło. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 lutego. 05.02.22, 15:00 – Łódź II liga: ŁKS II Łódź – Ósemka Siedlce 3:2 (12:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:13) Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 6. Aleksandra Teodorska, 7. Agnieszka Krzymowska, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke, 10. Aleksandra Kułak i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 17. Katarzyna Stokłosa

Pozostałe mecze 17 kolejki:

AZS UMCS Lublin – AZS Uniwersytet Gdański 3:0 Chemik Olsztyn – Nike Węgrów 1:3 AZS Warszawa – Legionovia Legionowo 3:2 Sparta Warszawa – Krótka Mysiadło 1:3
źródło: własne; foto: Kamil Sulej