wtorek, 4 października 2022

Trzy gole i druga wygrana. Pogoń lepsza od Pilicy Białobrzegi (fotogaleria)

W sobotnim sparingu Pogoń Siedlce wygrała z trzecioligową Pilicą Białobrzegi 3:1.

Po dwóch sparingach z Podlasiem Biała Podlaska oraz z Podlasiem Sokołów Podlaskim tym razem siedlczanie w trzeciej zimowej grze kontrolnej zmierzyli się z Pilicą Białobrzegi.

Pogoń otworzyła wynik już w 8 minucie. Kamil Włodyka dograł do Miłosza Przybeckiego, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W pierwszym kwadransie obie drużyny oddały jeszcze po jednym strzale. W Pilicy niecelnie uderzał Damian Winiarski, z kolei w Pogoni Filipa Adamczyka sprawdził Marcinho. W kolejnych fragmentach swoich szans szukali goście. Dwukrotnie po strzałach Konrada Paterka oraz Kacpra Pankowskiego interweniował Dawid Smug. Pilica ponownie zaatakowała w 29 minucie. Skutecznym strzałem popisał się Paterek i tym samym doprowadził do wyrównania. Do przerwy więcej bramek już nie padło i zakończyła się ona remis 1:1.

W drugiej połowie Pilica dosyć szybko mogła wyjść na prowadzenie, gdy w 54 minucie w słupek trafił Bartłomiej Niedziela. 120 sekund później z natarciem ruszyli siedlczanie. Przewrotką po podaniu Mateusza Piotrowskiego popisał się Marcinho i to Pogoń znów miała przewagę. Przyjezdni do końca szukali swoich szans m.in. gdy w 76 minucie Stanisław Muniak trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak Pogoniści wygrali 3:1, gdyż decydujący cios w 90 minucie zadał Cezary Demianiuk ustalając wynik rywalizacji. Biało-niebiescy odnieśli swoje drugie zwycięstwo w trzecim meczu podczas zimowych przygotowań.

W Pogoni wystąpił testowany Bartosz Wicenciak.

PLANY POGONI

W kolejnym tygodniu Pogoń zagra następne spotkanie sparingowe. Tym razem siedlczanie w środku tygodnia zagrają z rezerwami Widzewa Łódź.

05.02.22, 12:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Pilica Białobrzegi 3:1 (1:1)

Bramki: Miłosz Przybecki 8, Marcinho 56, Cezary Demianiuk 90 – Konrad Paterek 29

Pogoń: 97. Dawid Smug (60, 70. Maksym Wadach) – 11. Wiktor Preuss (72, 24. Przemysław Misiak), 19. Maciej Wichtowski, 6. Mateusz Piotrowski, 98. Maciej Kołoczek (46, 32. Dawid Nojszewski) – 7. Miłosz Przybecki (46, 2. Bartosz Wicenciak), 18. Miguel López (46, 9. Wojciech Trochim), 14. Jakub Sinior (46, 10. Marcin Kozłowski), 27. Kamil Włodyka (72, 21. Dominik Leszczuk), 8. Marcinho – 25. Cezary Demianiuk

Pilica: 33. Filip Adamczyk (46, 1. Oskar Natorski) – 71. Maciej Kencel, 19. Patryk Walasek (46, 8. Wiktor Żurawski), 8. Adrian Karasek, 15. Olaf Uziębło (61, 11. Damian Winiarski) – 7. Konrad Paterek, 13. Marcin Rawski, 6. Bartosz Zawadzki (46, 23. Stanisław Muniak), 26. Igor Korczakowski, 11. Damian Winiarski (46,  9. Bartłomiej Niedziela) – 33. Kacper Pankowski (61, 10. Marcin Bykowski)

Żółta kartka: Olaf Uziębło 57

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)