piątek, 19 lipca 2024r.

Optymizm nie urzędowy, a statystyczny

26 lutego Pogoń Siedlce zainauguruje poważne granie w 2022 roku. Jak w przeszłości biało-niebiescy radzili sobie w pierwszych spotkaniach w nowym roku kalendarzowym?

Przeanalizowaliśmy ostatnie 10 inauguracji w wykonaniu Pogoni Siedlce, a więc nie załapały się III-ligowe czasy. Biało-niebiescy po pięć razy zaczynali oficjalne granie u siebie i na wyjeździe.

Zdecydowanie lepiej siedlczanie radzili sobie inaugurując nowy rok u siebie. Pogoniści zanotowali 2 zwycięstwa, 2 remisy i tylko jedną porażkę. W sezonie 2017-18 biało-niebiescy na inaugurację wiosny przegrali 0:1 z Zagłębiem Sosnowcem. Co ciekawe, był to zły znak. Pogoń przecież pożegnała się na zakończenie wspomnianych rozgrywek z I ligą.

W sezonie 17-18 Pogoniści długo też czekali na premierowe trafienie. Dariusz Zjawiński przełamał niemoc dopiero po 266 minutach. To i tak nie jest rekord. Jeszcze gorzej było w sezonie 15-16, kiedy siedlczanie na pierwszego gola czekali o 11 minut dłużej. Na drugim biegunie znajduje się sezon 13-14. Samuelson Odunka potrzebował zaledwie sześciu minut.

Na wyjazdach siedlczanom nie idzie tak dobrze jak u siebie. Bilans 1-0-4 mówi sam za siebie. Najlepszym wynikiem inauguracji było zwycięstwo 4:0 z Radomiakiem Radom, zaś najgorszym klęska 0:4 w Nowym Sączu z Sandecją.

Kiedy Pogoń zaczynała wiosnę? Najczęściej w marcu, choć raz w XXI wieku zdarzyło się, że siedlczanom na pierwszy mecz przyszło czekać do… 1 kwietnia. Z kolei nadchodząca inauguracja z Olimpia będzie najwcześniejsza w tym stuleciu, a być może i w całej historii siedleckiego klubu.

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

  1. To będzie runda Pogoni! Myślę, że 14 miejsce jest w naszym zasięgu. Byłbym spokojniejszy mając na ławce Bartka Tarachulskiego, ale trener Guzek to godny następca który czerpał garściami wzorce od swojego poprzednika!

    1. Trzymam kciuki żeby Pogoń się utrzymała. Trzymam też kciuki, żeby CWKS Legia spadła z Ekstraklasy. W Siedlcach tylko Pogoń i RTS Widzew Łódź.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;