Optymizm nie urzędowy, a statystyczny

26 lutego Pogoń Siedlce zainauguruje poważne granie w 2022 roku. Jak w przeszłości biało-niebiescy radzili sobie w pierwszych spotkaniach w nowym roku kalendarzowym?

Przeanalizowaliśmy ostatnie 10 inauguracji w wykonaniu Pogoni Siedlce, a więc nie załapały się III-ligowe czasy. Biało-niebiescy po pięć razy zaczynali oficjalne granie u siebie i na wyjeździe.

Zdecydowanie lepiej siedlczanie radzili sobie inaugurując nowy rok u siebie. Pogoniści zanotowali 2 zwycięstwa, 2 remisy i tylko jedną porażkę. W sezonie 2017-18 biało-niebiescy na inaugurację wiosny przegrali 0:1 z Zagłębiem Sosnowcem. Co ciekawe, był to zły znak. Pogoń przecież pożegnała się na zakończenie wspomnianych rozgrywek z I ligą.

W sezonie 17-18 Pogoniści długo też czekali na premierowe trafienie. Dariusz Zjawiński przełamał niemoc dopiero po 266 minutach. To i tak nie jest rekord. Jeszcze gorzej było w sezonie 15-16, kiedy siedlczanie na pierwszego gola czekali o 11 minut dłużej. Na drugim biegunie znajduje się sezon 13-14. Samuelson Odunka potrzebował zaledwie sześciu minut.

Na wyjazdach siedlczanom nie idzie tak dobrze jak u siebie. Bilans 1-0-4 mówi sam za siebie. Najlepszym wynikiem inauguracji było zwycięstwo 4:0 z Radomiakiem Radom, zaś najgorszym klęska 0:4 w Nowym Sączu z Sandecją.

Kiedy Pogoń zaczynała wiosnę? Najczęściej w marcu, choć raz w XXI wieku zdarzyło się, że siedlczanom na pierwszy mecz przyszło czekać do… 1 kwietnia. Z kolei nadchodząca inauguracja z Olimpia będzie najwcześniejsza w tym stuleciu, a być może i w całej historii siedleckiego klubu.

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk