Remis na początek wiosny (fotogaleria)

W meczu 21 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Olimpią Elbląg 1:1.

Po niespełna trzech miesiącach przerwy i długich zimowych przygotowaniach do rywalizacji wrócili przedstawiciele eWinner II ligi. Pogoń na początek mierzyła się z Olimpią Elbląg.

Od pierwszych minut do natarcia starała ruszyć się Olimpia. W 4 minucie w niezłej sytuacji skiksował Piotr Kurbiel, z kolei w 12 minucie po centrze z rzutu rożnego skuteczną główką popisał się Michał Czarny. Goście wyszli na prowadzenie, a Pogoń zagrożenie pod bramką rywali stworzyła po upływie kwadransa, gdy Andrzeja Witana sprawdził Jakub Sinior. W pierwszej części Olimpia mogła zadać jeszcze jeden cios, ale strzał Jana Sienkiewicza z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1:0.

Od początku drugiej połowy Pogoń przystąpiła z zamiarem odrobienia strat. W 56 minucie w polu karnym sfaulowany został Cezary Demianiuk i arbiter wskazał na jedenasty metr. Po chwili do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Górski. Najlepszy snajper siedlczan uderzył nie najlepiej, ale futbolówka na szczęście wpadła do siatki. W kolejnych fragmentach obie drużyny chciały przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po stronie Olimpii groźnie strzelał m.in. Hubert Krawczun. Ostatecznie rezultat nie uległ zmianie i na początek 2022 roku w eWinner II lidze drużyny podzieliły się punktami.

W zespole Pogoni zagrał były piłkarz Olimpii Cezary Demianiuk, z kolei w ekipie z Elbląga zagrali Andrzej Witan oraz Piotr Kurbiel, czyli zawodnicy z przeszłością w biało-niebieskich barwach.

W sobotnim meczu w Pogoni debiut zanotowali: Dawid Smug, Nikodem Fiedosewicz, Jakub Sinior, Kamil Włodyka oraz Marcinho.

W następnej kolejce Pogoń czeka pierwszy wyjazd w 2022 roku. W nim siedlczanie w Lublinie zagrają z Motorem.

26.02.21, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)

Bramki: Macie Górski 57 k – Michał Czarny 12

Pogoń: 1. Dawid Smug – 24. Przemysław Misiak (46, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 6. Mateusz Piotrowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 7. Miłosz Przybecki (46, 29. Marcinho), 9. Wojciech Trochim (90, 18. Miguel López), 91. Jakub Sinior, 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk (90, 2. Krystian Miś) – 22. Maciej Górski

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 3. Łukasz Sarnowski (61, 21. Sebastian Milanowski), 25. Adrian Piekarski, 10. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger, 23. Miłosz Kałahur – 17. Jan Sienkiewicz (76, 19. Dawid Winiarski), 7. João Guilherme, 8. Hubert Krawczun – 11. Piotr Kurbiel (85, 94. Szymon Stanisławski), 99. Dominik Kozera (76, 9. Marcin Bawolik)

Żółte kartki: Mateusz Piotrowski 19, Maciej Górski 35 – Michał Czarny 80

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)