niedziela, 5 maja 2024r.

Bez błysku i punktów w Lublinie (fotogaleria)

Na początek wyjazdowych starć w 2022 roku Pogoń Siedlce przegrała z Motorem Lublin 0:1.

W pierwszym tegorocznym meczu eWinner II ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Olimpią Elbląg 1:1. Tym razem siedlczanie po raz pierwszy w 2022 roku grali na wyjeździe, a rywalem biało-niebieskich był Motor Lublin.

W pierwszej połowie toczyła się wyrównana gra, ale niewiele działo się na murawie. Po stronie Pogoni już w 2 minucie szczęścia szukał Robert Majewski. Motor również próbował pokonać Dawida Smuga po stałym fragmencie, ale na wysokości zadania stanął bramkarz siedlczan. W końcówce pierwszej odsłony najpierw w 41 minucie niecelnie główkował Kamil Rozmus, a 180 sekund później w boczną siatkę trafił Piotr Ceglarz. Do przerwy był bezbramkowy remis.

4 minuty po wznowieniu gry z przebojową akcją ruszył Cezary Demianiuk, a jego próbę zdołał obronić Sebastian Madejski. 120 sekund później Tomasz Swędrowski nieoczekiwanie zaskoczył Smuga i gospodarze objęli prowadzenie. Lublinie chcieli błyskawicznie pójść za ciosem, jednak strzały Filipa Wójcika oraz Tomasza Kołbona nie osiągnęły tego celu. Pogoniści również próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy. W ostatniej akcji spotkania jeszcze groźnie uderzył Miłosz Przybecki, jednak nie zdołał on trafić w światło bramki. Ostatecznie Motor ograł Pogoń 1:0

W Motorze wystąpili byli zawodnicy Pogoni: Piotr Ceglarz i Maciej Firlej. Z kolei w Motorze w przeszłości występowali: Maciej Kołoczek i Robert Majewski.

W meczu z Motorem debiut zanotował Bartosz Wicenciak.

W następnej kolejce Pogoń ma zaplanowany mecz z GKS Bełchatów, jednak wobec problemów bełchatowskiego klubu mecz ten prawdopodobnie nie dojdzie do skutku.

05.03.22, 16:00 Lublin

eWinner II liga: Motor Lublin – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Tomasz Swędrowski 51

Motor: 15. Sebastian Madejski – 17. Filip Wójcik, 4. Wojciech Błyszko, 18. Arkadiusz Najemski, 3. Kamil Rozmus – 80. Sebastian Rak (46, 20. Damian Sędzikowski), 5. Jakub Świeciński, 6. Tomasz Swędrowski, 77. Piotr Ceglarz (72, 1. Jakub Kosecki), 45. Adam Ryczkowski (46, 21. Tomasz Kołbon) – 8. Michał Fidziukiewicz (79, 7. Maciej Firlej)

Pogoń: 1. Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 23. Nikodem Fiedosewicz (82, 2. Krystian Miś) – 11. Wiktor Preuss (64, 99. Bartosz Wicenciak), 9. Wojciech Trochim (71, 29. Marcinho), 91. Jakub Sinior (82, 18. Miguel López), 8. Kamil Włodyka (64, 7. Miłosz Przybecki), 56. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski

Żółte kartki:  Wojciech Błyszko 64 – Miłosz Przybecki 81

Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)