Pogoń wykorzystała pauzę. Górski show! (fotogaleria)

W meczu inaugurującym rozgrywki forBET IV ligi wzmocnione rezerwy Pogoni pokonały Tygrys Huta Mińska 5:1.

Ze względu na pauzę w eWinner II lidze zespołu Pogoni, na mecz z Tygrysem wyjechał pierwszy garnitur biało-niebieskich, wzmocniony zawodnikami z drugiej drużyny. W drugiej połowie w barwach Pogoni II zadebiutowali Piotr Krasnodębski i Wiktor Koczkodaj.

Od pierwszych minut na boisku w Hucie Mińskiej zarysowała się przewaga gości. W 2 minucie Maciej Górski uprzedził Jakuba Kielaka, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później odpowiedzieli gospodarze strzałem Anatolija Masałowa oraz groźną sytuacją po błędzie Dawida Smuga. Obyło się bez gola. W 20 minucie sędzia spotkania wskazał na rzut karny po faulu Michała Mruza na Górskim. Do piłki podszedł sam poszkodowany i dał prowadzenie siedlczanom. Pięć minut później Kielak ponownie musiał sięgać po piłkę do siatki. Krystian Miś podał do Górskiego, a ten podwyższył prowadzenie. W końcówce odsłony Pogoniści stworzyli kolejne sytuacje bramkowe. W słupek trafił Górski, w poprzeczkę Wojciech Trochim, a Kamil Włodyka przeniósł piłkę nad poprzeczką. Idealną sytuację zmarnował jeszcze Trochim, po podaniu Misia.

W 58 minucie ponownie przed szansą na gola stanął Górski, jednak nie potrafił wykorzystać stuprocentowej sytuacji. Zemściło się to trzy minuty później, gdy faulu we własnym polu karnym dopuścił się jeden z piłkarzy Pogoni. Rzut karny wykorzystał Serhij Herasymeć. W 72 minucie Nikodem Fiedosewicz obsłużył Górskiego, który w sytuacji sam na sam z Kielakiem skompletował hattricka. Chwilę później Górski ponownie umieścił futbolówkę w siatce. Cezary Demianiuk wstrzelił piłkę w pole karne, a Górski dokładając nogę ponownie wpisał się listę strzelców. W doliczonym czasie gry wynik ustalił… Górski po asyście debiutanta – Piotra Krasnodębskiego.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 19 marca o 11:00 w Radomiu z Zamłyniem.

12.03.22, 15:00 – Huta Mińska

forBET IV liga: Tygrys Huta Mińska – Pogoń II Siedlce 1:5 (0:2)

Bramki: Serhij Herasymeć 61 (k) – Maciej Górski 20 (k), 25, 72, 74, 90+1

Tygrys: 12. Jakub Kielak – 19. Michał Mruz (75, 14. Konrad Biesiada), 4. Kamil Panufnik, 2. Adrian Rybak, 11. Jakub Teodorski (83, 8. Michał Koszela) – 9. Mateusz Bartoszewski (58, 18. Mateusz Tarnowski), 13. Maksymilian Minchberg (70, 3. Stanisław Dźwigała), 7. Daniel Żurawski, 16. Anatolij Masałow (70, 15. Paweł Michalski), 10. Piotr Haber – 20. Serhij Herasymeć (83, 14. Mateusz Gromysz)

Pogoń II: 33. Dawid Smug – 93. Maciej Kołoczek, 18. Maciej Wichtowski (72, 99. Bartosz Wicenciak), 5. Robert Majewski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 14. Marcinho (46, 25. Cezary Demianiuk), 6. Mateusz Piotrowski (89, 34. Wiktor Koczkodaj), 9. Wojciech Trochim (57, 10. Marcin Kozłowski), 8. Kamil Włodyka, 17. Krystian Miś (84, 4. Piotr Krasnodębski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Adrian Rybak 62, Konrad Biesiada 90+2 – Mateusz Piotrowski 44, Maciej Kołoczek 85

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)