Bezcenny triumf we Wronkach (fotogaleria)

W niedzielnym meczu 24 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 3:0.

Pogoń do ligowej rywalizacji wróciła po dwutygodniowej przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek przez GKS Bełchatów. Po powrocie siedlczan czekało trudne wyzwanie we Wronkach.

Pogoń już w pierwszym kwadransie zdołała zaskoczyć Kolejorza. Po składnej akcji Wojciech Trochim uruchomił Macieja Górskiego, a ten efektownym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie swojej drużynie. Siedlczanie nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu. Przed upływem pół godziny w polu karnym sfaulowany został Kamil Włodyka, a jedenastkę na gola zdołał zamienić niezawodny Górski. Kilka minut później jeszcze raz zaatakowali Pogoniści. Tym razem efektownie z piłką ruszył Krystian Miś i popisał się indywidualnym wykończeniem, dzięki czemu przyjezdni do przerwy mieli trzy bramki przewagi.

Drugą połowę ofensywnie zaczęli Lechici. W 53 minucie w polu karnym Siergieja Kriwca sfaulował Maciej Wichtowski i Kolejorz miał okazję wrócić do gry. Rzut karny wykonywał sam poszkodowany, ale zdołał sparować jego uderzenie Dawid Smug. Po chwili po centrze z rzutu rożnego i strzale Filipa Marchwińskiego piłka trafiła w słupek. W kolejnych fragmentach siedlczanie kontrolowali przebieg wydarzeń. Bartosza Mrozka strzałami sprawdzili Mateusz Piotrowski oraz Marcinho, z kolei Górski obił poprzeczkę. Ostatecznie Pogoń wygrała 3:0 i cieszyła się z ważnego kompletu punktów.

W następnej kolejce Pogoniści zagrają przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Garbarnia Kraków.

20.03.22, 13:00 – Wronki

eWinner II liga: Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 0:3 (0:3)

Bramki: Maciej Górski 12, 29 k, Krystian Miś 33

W 54 minucie Siergiej Kriwiec (Lech II) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Smug obronił).

Lech II: 1. Bartosz Mrozek – 22. Jakub Zagórski (81, 13. Igor Kornobis), 20. Adrian Laskowski, 2. Maksymilian Pingot, 3. Ksawery Kukułka – 10. Michał Skóraś, 18. Filip Marchwiński (69, 16. Maksym Czekała), 8. Łukasz Norkowski (81, 21. Patryk Gogół), 15. Siergiej Kriwiec, 23. Jakub Antczak (46, 7. Tymoteusz Klupś) – 19. Norbert Pacławski (59, 9. Łukasz Spławski)

Pogoń: 1. Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 23. Nikodem Fiedosewicz (70, 56. Cezary Demianiuk) – 29. Marcinho (86, 99. Bartosz Wicenciak), 8. Kamil Włodyka (65, 91. Jakub Sinior), 6. Mateusz Piotrowski, 9. Wojciech Trochim (70, 10. Marcin Kozłowski ), 2. Krystian Miś (86, 11. Wiktor Preuss) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Jakub Antczak 45+1, Michał Skóraś 78, Artur Marciniak 90 (na ławce) – Krystian Miś 43, Marcinho 66, Jakub Sinior 72, Wiktor Preuss 87

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)