Bezbarwny występ z Garbarnią (fotogaleria)

W meczu 25 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała z Garbarnią Kraków 0:2.

Pogoń w poprzedniej kolejce pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 3:0. W sobotnie popołudnie siedlczanie chcieli dopisać kolejne trzy punkty w starciu z Garbarnią.

Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Po stronie Garbarni niecelnie z dystansu próbował Kamil Kuczak, natomiast w Pogoni po centrze z rzutu wolnego akcję zamykał Maciej Wichtowski. W 25 minucie efektownym wolejem z dystansu popisał się Mateusz Piotrowski, ale na posterunku był Dorian Frątczak. Do przerwy brakowało klarownych okazji oraz goli.

W druga połowę mocno weszła drużyna gości. W 47 minucie Maciej Kołoczek w polu karnym sfaulował Michała Feliksa i arbiter podyktował rzut karny. Po chwili jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Bartłomiej Purcha. Garbarnia szybko zamierzała pójść za ciosem. Najpierw Dawid Smug zatrzymał jeszcze strzał Mateusza Nowaka, jednak po chwili Feliks kapitalnie dograł do Grzegorza Marszalika, a ten dopełnił formalności, podwyższając na 2:0. Wynik ten nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka, a Pogoń nie była w stanie wypracować choćby jednej klarownej sytuacji.

W zespole Pogoni zagrał były zawodnik Garbarni Kamil Włodyka.

W następnej kolejce Pogoń zagra kolejny bardzo ważny pojedynek. Siedlczan czeka bowiem wyjazd na mecz z imienniczką z Grodziska Mazowieckiego.

26.03.21, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Purcha 48 k, Grzegorz Marszalik 53

Pogoń: Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho (67, 77. Eryk Więdłocha), 8. Kamil Włodyka (67, 91. Jakub Sinior), 6. Mateusz Piotrowski (80, 99. Bartosz Wicenciak), 9. Wojciech Trochim (58, 10. Marcin Kozłowski), 56. Cezary Demianiuk (58, 7. Miłosz Przybecki) – 22. Maciej Górski

Garbarnia: Dorian Frątczak – 98. Bartłomiej Purcha, 20. Mateusz Kardas, 31. Donatas Nakrošius, 5. Mateusz Bartków – 15. Grzegorz Marszalik (65, 19. Kacper Rogoziński), 6. Mateusz Duda (86, 53. Wiktor Szywacz), 21. Mateusz Nowak, 29. Kacper Duda, 99. Michał Feliks (86, 9. Jakub Kuczera) – 10. Kamil Kuczak (82, 8. Michal Klec)

Żółte kartki: Wojciech Trochim 35, Maciej Wichtowski 39, Maciej Górski 70, Maciej Kołoczek 75 – Grzegorz Marszalik 11, Kacper Rogoziński 80, Jakub Kuczera 90+2, Donatas Nakrošius 90+3

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)