wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Trzecie z rzędu zwycięstwo rezerw (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce pokonała na własnym boisku Victorię Sulejówek 3:2. Jest to trzecie zwycięstwo siedlczan w rundzie wiosennej.

Dziesięciu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło rezerwy Pogoni na mecz z czołową drużyną rozgrywek.

Mecz miał wyrównany przebieg. Obie drużyny grały ostrożnie i rzadko gościły pod bramką przeciwnika. W 23 minucie to jednak Pogoniści znaleźli sposób na zdobycie gola. Cezary Bujalski zagrał wzdłuż bramki do Sebastiana Szczepaniaka, a ten umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później Victoria wyrównała. Złe wybicie z piłki z pola karnego poskutkowało przejęciem futbolówki przez Bartłomieja Gromka i trafieniu na 1:1. Pogoniści jeszcze przed przerwą zdołali odpowiedzieć. Z okolicy 20 metra na strzał zdecydował się Szczepaniak i ponownie wyprowadził siedlczan na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównania gości. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Konrad Śliwka, kierując piłkę głową do bramki Maksyma Wadacha. Po godzinie gry siedlecki bramkarz musiał opuścić boisko z powodu kontuzji stopy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry to biało-niebiescy postawili „kropkę nad i”. Szczepaniak otrzymał podanie z lewej strony od Bujalskiego i mając przed sobą pustą bramkę, umieścił piłkę w siatce.

Asystentem trenera Victorii jest Wiktor Lach, były zawodnik Pogoni.

Kolejne spotkanie drużyna Adriana Świderskiego rozegra w sobotę 2 kwietnia o 15:30 w Milanówku z Milanem.

27.03.22, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Victoria Sulejówek 3:2 (2:1)

Bramki: Sebastian Szczepaniak 22, 37, 90+1 – Bartłomiej Gromek 28, Konrad Śliwka 46

Pogoń II: 33. Maksym Wadach (61, 1. Ernest Zbieć) – 19. Wiktor Preuss, 4. Przemysław Misiak, 31. Adrian Czerski, 32. Dawid Nojszewski – 77. Eryk Więdłocha (72, 28. Maciej Kiełkucki), 99. Bartosz Wicenciak, 18. Miguel López, 10. Marcin Kozłowski (74, 21. Dominik Leszczuk), 7. Cezary Bujalski (90+3, 16. Marcel Grochowski) – 14. Sebastian Szczepaniak (90+3, 70. Szymon Mucha)

Victoria: 22. Borys Kwiatkowski – 25. Patryk Wielgosz, 6. Rafał Dębski, 5. Mateusz Domżalski, 21. Bartłomiej Gromek – 19. Konrad Śliwka, 23. Sebastian Pindor, 15. Maciej Wilanowski, 8. Bartłomiej Szulim (81, 99. Patryk Szeliga), 11. Jakub Czarnecki – 10. Jan Dźwigała (88, 9. Julian Świątek)

Żółte kartki: Dominik Leszczuk 90+5 – Mateusz Domżalski 90+7

Sędzia: Jakub Lewandowski (Warszawa)