wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Sukces w półmaratonie górskim Nordic Walking

Podczas rozegranych w Prudniku IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w półmaratonie górskim Nordic Walking tytuł mistrzowski wywalczył Krzysztof Frąckowiak z Siedlec.

26 marca w Prudniku zorganizowano IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w półmaratonie górskim Nordic Walking oraz IV Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika. Rywalizacja przebiegała na dystansach 21 km (półmaraton) oraz 5 km (Rajd Górski).

Wśród startujących nie brakowało przedstawicieli naszego miasta. Bardzo dobrze zaprezentował się zwłaszcza Krzysztof Frąckowiak wygrywając swoją kategorię wiekową w półmaratonie górskim Nordic Walking, tj. 50-54 i zostając mistrzem Polski. W klasyfikacji open został sklasyfikowany na 17 pozycji.

Na dziewiątym miejscu w kat. 50-54 rywalizację w gronie kobiet ukończyła inna zawodniczka z Siedlec, Alicja Słowińska.

źródło: własne; foto: archiwum Krzysztofa Frąckowiaka / Teraz Prudnik