Zwycięski koniec rundy zasadniczej

KPS Siedlce zakończył rundę zasadniczą na piątej lokacie. W ostatnim meczu podopieczni Mateusza Grabdy wygrali 3:1.

Trener Mateusz Grabda zamieszał składem przed spotkaniem z Mickiewiczem. W pierwszym secie rezerwowi nie zawodzili i wszystko zmierzało ku pozytywnemu zakończeniu. Od stanu 20:17 siedlczanie zaliczyli przestój, który okazał się niezwykle kosztowny. Drużyna z województwa opolskiego wygrała do 24.

W kolejnych setach siedlczanie nie pozwolili sobie na lekkomyślność. W partii numer dwa nie dali najmniejszych szans rywalom. Seta numer trzy zaczęli od prowadzenia 7:1 i później kontrolowali przebieg wydarzeń. W ostatniej odsłonie spotkania również byli lepsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. KPS wygrał 3:1 i zakończył rundę zasadniczą na piątej lokacie.

W I rundzie fazy play-off KPS zagra z Visłą. Pierwszy mecz w Bydgoszczy, prawdopodobnie 8 kwietnia. Gra będzie toczyła się w systemie do dwóch zwycięstw.

02.04.22, 18:00 – Kluczbork

Tauron I liga: Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 1:3 (26:24, 14:25, 18:25, 21:25)

KPS: 1. Filip Frankowski, 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 10. Michał Gołębiowski, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 11. Adrian Potera (libero) oraz 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun, 16. Patryk Waloch (libero)

MVP: Bartosz Michalak