niedziela, 5 maja 2024r.

Bezcenny triumf w derbach (fotogaleria)

W meczu 26 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała z imienniczką z Grodziska Mazowieckiego 2:1 i zainkasowała bezcenny komplet punktów.

Pogoń po porażce w poprzedniej serii gier z Garbarnią Kraków chciała zrehabilitować się w bardzo ważnym starciu w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie to pierwotnie miało zostać rozegrane w sobotę, jednak z powodu ataku zimy zostało przełożone na wtorkowe popołudnie.

W pierwszych fragmentach niewiele działo się na murawie. W pierwszym kwadransie szansę miał Krystian Miś, ale nie zdołał oddać skutecznego strzału. Inaczej było w 27 minucie. Wówczas Miś skutecznie zamknął składną akcję siedlczan i to biało-niebiescy wyszli na prowadzenie, a asystę na swoje konto zapisał Miłosz Przybecki. W kolejnych fragmentach nieco ożywiły się oba zespoły. W drużynie z Grodziska Mazowieckiego próbował Jean Franco Sarmiento, a po stronie gości wysoko ponad bramką strzelał Przybecki. W 37 minucie po kuriozalnym błędzie siedlczan i zagraniu Dawida Smuga ręką poza polem karnym rzut wolny miał zespół beniaminka. Kapitalnym strzałem ze stojącej piłki popisał się Jakub Kołaczek i dzięki temu do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie długo ponownie brakowało dobrych okazji. Swoich szans niecelnymi strzałami szukali Miś oraz Mateusz Piotrowski. W 83 minucie z dobrą kontrą ruszyli siedlczanie, ale zbyt lekkim strzałem zakończył go Wiktor Preuss. W końcu Kilkadziesiąt sekund później Cezary Demianiuk świetnie dograł w pole karne, a tam skutecznym strzałem głową popisał się Preuss. Trafienie wprowadzonego z ławki młodzieżowca okazało się na wagę złota i siedlczanie mogli cieszy się z bezcennego triumfu.

W Pogoni Grodzisk Mazowiecki wystąpili byli zawodnicy biało-niebieskich: Bartłomiej UrbańskiMichał Wrzesiński i Rafał Zembrowski.

W następnej kolejce siedlczan czeka domowy pojedynek z Chojniczanką Chojnice.

05.04.22, 16:00 Grodzisk Mazowiecki

eWinner II liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Jakub Kołaczek 37 – Krystian Miś 27, Wiktor Preuss 85

Pogoń G. M.: 1. Artur Haluch – 8. Rafał Zembrowski, 21. Kacper Łoś, 27. Michał Gładysz, 3. Mariusz Sławek – 19. Jakub Apolinarski (70, 11. Michał Sacharuk), 18. Piotr Owczarek, 6. Jakub Kołaczek, 14. Michał Wrzesiński (61, 16. Bartłomiej Urbański), 7. Mateusz Lisowski – 9. Jean Franco Sarmiento (90+1, 10. Damian Jaroń)

Pogoń S.: 1. Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 7. Miłosz Przybecki (66, 10. Marcin Kozłowski), 6. Mateusz Piotrowski (78, 11. Wiktor Preuss), 9. Wojciech Trochim, 29. Marcinho (90+2, 18. Miguel López), 2. Krystian Miś (79, 91. Jakub Sinior) – 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Mateusz Lisowski 51, Michał Sacharuk 88 – Mateusz Piotrowski 48, Nikodem Fiedosewicz 75, Cezary Demianiuk 90+1

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)