WLKS najlepszy w Polsce jest!

Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów juniorek i juniorów w kat. U-20 okazały się dla WLKS Siedlce-Nowe Iganie niezwykle udane.

Od 8 do 10 kwietnia w Biłgoraju sztangistki i sztangiści walczyli o medale mistrzostw Polski juniorek i juniorów w kat. U-20. W gronie 60 klubów, które wystawiły do boju swoich przedstawicieli, był także WLKS Siedlce-Nowe Iganie. O znakomitym rozpoczęciu mistrzostw przez siedleckie sztangistki już pisaliśmy (czytaj TUTAJ). Po wygraniu klasyfikacji klubowej przez nasze panie, czekaliśmy na występy panów. Nie zawiedliśmy się!

Bardzo dobrze w kat. 89 kg zaprezentował się Konrad Romańczuk. Siedlczanin zaliczył wszystkie podejścia w rwaniu i w podrzucie i z wynikiem 280 kg w dwuboju (125+155), zakończył mistrzostwa na drugim miejscu. Poza srebrnym krążkiem w dwuboju, zdobył „mały” srebrny medal w rwaniu oraz brąz w podrzucie.

Damian Dmowski startujący w kat. 109 kg również miał powody do zadowolenia. Dzięki uzyskaniu w dwuboju 278 kg (123+155) zajął drugie miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza Polski! Do tego sukcesu dołożył ponadto dwa „małe” srebrne medale za oba boje.

Na piątym miejscu rywalizację w kat. 89 kg zakończył Bartłomiej Pazura (221 kg w dwuboju; 103+118). Szóstą lokatę w kat. 96 kg zajął Rafał Kamiński (219 kg w dwuboju; 103+116). Siódmy w kat. 73 kg był Adrian Kędziora (197 kg w dwuboju; 89+108), a dziewiąty w kat. 109 kg – Szymon Łęczycki (140 kg w dwuboju; 60+80).

Punkty zdobyte przez siedleckich sztangistów pozwoliły na zajęcie trzeciej lokaty w klasyfikacji klubowej wśród panów. Mało tego, po zliczeniu punktów pań i panów, okazało się, że WLKS został najlepszym klubem mistrzostw Polski w Biłgoraju! Brawa dla zawodniczek i zawodników oraz trenerów: Dawida Fertykowskiego i Marcina Dołęgi.