Wygrany dreszczowiec w Kaliszu

W meczu 28 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce po pełnym emocji starciu wygrała na wyjeździe z KKS Kalisz 3:2.

Siedlczanie w dwóch poprzednich kolejkach dopisali na swoje konto cztery oczka i o kolejne punkty zamierzali powalczyć w Wielki Piątek w Kaliszu. Na ławce rezerwowych Poognistów zabrakło Damiana Guzka, który w starciu z Chojniczanką Chojnice obejrzał czerwoną kartkę.

W pierwszym kwadransie zaatakowali siedlczanie. W 12 minucie w pole karne zacentrował Wiktor Preuss, a efektownym wykończeniem popisał się Robert Majewski. Dla środkowego obrońcy siedlczan to już czwarte trafienie w tym sezonie. Odpowiedź KKS nadeszła przed upływem pół godziny. Po dograniu Adriana Łuszkiewicza najlepiej w polu karnych zachował się Néstor Gordillo i zrobiło się 1:1. Sytuacja gospodarzy, którzy chcieli pójść za ciosem, pogorszyła się kilka chwil później, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Łuszkiewicz. Z przewagi liczebnej siedlczanie skorzystali jeszcze w pierwszej odsłonie, gdy świetny strzał zza pola karnego oddał Marcinho. Kaliszanie chcieli odpowiedzieć w 41 minucie, jednak ze strzałem rzutu wolnego Andrzeja Kaszuby poradził sobie Maksym Wadach.

Na początku drugiej części w 49 minucie Krakowiak znakomicie interweniował po główce Macieja Górskiego z kilku metrów. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marcinho, który dobrze dośrodkowywał z prawej flanki. W 54 minucie w rolę podającego wcielił się Preuss, zaś niecelne uderzenie oddał Górski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się błyskawicznie. Bartłomiej Putno dograł do Jakuba Staszaka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Wadach. Po godzinie gry KKS znowu zagroził bramce gości. Wadach zdołał jednak zastopować strzał Putny w sytuacji sam na sam.

W 71 minucie sytuacja gospodarzy ponownie się pogorszyła i po drugiej żółtej kartce dla Putny musieli radzić sobie oni w dziewiątkę. Siedlczanie skrzętnie to wykorzystali i dopięli swego w 85 minucie, a szalę zwycięstwa na stronę Pogonistów przechylił Górski. Po pełnym emocji i zwrotów akcji biało-niebiescy wygrali 3:2.

W następnej kolejce Pogoniści zagrają u siebie z Wigrami Suwałki.

15.04.22, 19:00 – Kalisz

eWinner II liga: KKS Kalisz – Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)

Bramki: Néstor Gordillo 26, Jakub Staszak 54 – Robert Majewski 12, Marcinho 38, Maciej Górski 85

KKS: 1. Maciej Krakowiak – 42. Wiktor Smoliński, 32. Przemysław Stolc, 3. Mateusz Gawlik (46, 17. Jakub Głaz), 15. Jakub Staszak (87, 37. Nikodem Zawistowski) – 16. Bartłomiej Putno, 6. Andrzej Kaszuba (81, 24. Mateusz Wysokiński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 11. Michał Borecki, 10. Néstor Gordillo (46, 8. Mateusz Mączyński) – 99. Piotr Giel (46, 9. Mateusz Majewski)

Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 18. Miguel López (79, 10. Marcin Kozłowski), 6. Mateusz Piotrowski (90, 91. Jakub Sinior), 9. Wojciech Trochim (74, 8. Kamil Włodyka), 56. Cezary Demianiuk (74, 7. Miłosz Przybecki) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Adrian Łuszkiewicz 21, 30, Bartłomiej Putno 45+1, 71, Mateusz Mączyński 57, Andrzej Kaszuba 72 – Miguel López 7, Maciej Wichtowski 39, Maciej Górski 76

Czerwone kartki: Adrian Łuszkiewicz (30, za dwie żółte), Bartłomiej Putno (71, za dwie żółte)

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)