wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Bez punktów na Kaszubach

W niedzielnym starciu w Stężycy Pogoń przegrała z Radunią 1:2.

Sezon w eWinner II lidze powoli zmierza do końca. W 32 kolejce Pogoń Siedlce na wyjeździe mierzyła się z Radunią Stężyca.

W pierwszych fragmentach tego meczu groźniejsi byli siedlczanie. W 13 minucie po dalekim wrzucie piłki z autu i błędzie defensywy gospodarze szansę miał Maciej Wichtowski, ale nie zdołał jej wykorzystać. Kolejna okazja była również po stałym fragmencie, gdy strzelał Maciej Górski, jednak zablokował go jeden z kolegów z drużyny. Pogoniści dopięli swego w 27 minucie. Kapitalny strzał z dalszej odległości oddał Mateusz Piotrowski, czym zaskoczył Kacpra Tułowieckiego. Radunia obudziła się po upływie ponad dwóch kwadransów. Najpierw strzał Szymona Nowickiego obronił Rafał Misztal, ale świetna akcja z 35 minuty została zakończona gole, gdy Janusz Surdykowski wykorzystał podanie Michała Millera. Prze przerwą gospodarze mieli jeszcze jedną okazję, ale uderzenie strzelca pierwszego gola obronił Misztal.

Na początku drugiej części znów groźniejsza była Pogoń. Najpierw Tułowieckiego sprawdził Górski, a następnie w niezłej sytuacji ponad bramką uderzył Marcinho. Radunia zaatakowała w 73 minucie. Wówczas Damian Szuprytowski błyskotliwie dograł do Dawida Retlewskiego, a ten wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Siedlczanie mogli bardzo szybko wyrównać, jednak strzał Miłosza Przybeckiego zatrzymał Tułowiecki. W końcówce obie ekipy miały kolejne niezłe sytuacje, ale wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Radunia wygrała 2:1.

W następnej kolejce Pogonistów czeka ostatni domowy mecz w tym sezonie, a rywalem siedlczan będzie Wisła Puławy.

08.05.22, 15:00 – Stężyca

eWinner II liga: Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)

Bramki: Janusz Surdykowski 35, Dawid Retlewski 73 – Mateusz Piotrowski 27

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 14. Paweł Flis, 19. Sebastian Murawski, 21. Maciej Orłowski – 25. Szymon Nowicki, 2. Dmytro Baszłaj, 10. Radosław Stępień (71, 7. Damian Szuprytowski), 77. Wojciech Łuczak, 20. Michał Miller (80, 27. Jakub Letniowski), 3. Bartosz Kuźniarski – 28. Janusz Surdykowski (44, 11. Dawid Retlewski)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 11. Wiktor Preuss (75, 24. Przemysław Misiak), 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 6. Mateusz Piotrowski, 18. Miguel López (62, 8. Kamil Włodyka), 10. Marcin Kozłowski (46, 56. Cezary Demianiuk), 7. Miłosz Przybecki – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Szymon Nowicki 24, Wojciech Łuczak 33, Michał Miller 39, Sebastian Murawski 55, Bartosz Kuźniarski 77, Damian Szuprytowski 90 – Robert Majewski 90+2

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)