Orzeł odleciał z punktami (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni w kolejnym spotkaniu forBET IV ligi uległy na własnym boisku Orłowi Baniocha 0:3.

Trzech zawodników z szerokiej kadry II-ligowca wzmocniło rezerwy w meczu z Orłem Baniocha. W meczu, w barwach Pogoni II zadebiutował Mateusz Wróblewski.

Przewagę w spotkaniu posiadał zespół gości. W 17 minucie Adam Lewkowski faulował w szesnastce Dominika Bartnika i sędzia wskazał na wapno. Skutecznie jedenastkę wykorzystał Eryk Agnyziak. W 20 minucie Szymon Mucha oddał strzał na bramkę Jana Balawejdera, lecz był bardzo niecelny. Do przerwy goście jeszcze trzykrotnie zagrozili bramce Konrada Łęczyckiego za sprawą Agnyziaka, lecz więcej goli nie padło.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. W 52 minucie Krzysztof Możdżonek groźnie główkował po wrzutce Agnyziaka. Osiem minut później Orzeł podwyższył prowadzenie. Możdżonek dobrze wypuścił na wolne pole Bartnika, a ten zdobył gola. W 70 minucie Adam Myszkowski zagrał do Możdżonka i ten będąc w sytuacji sam na sam z Łęczyckim zdobył gola na 3:0. W końcówce spotkania obie strony mogły pokusić się o trafienia. Ze strony Pogoni z rzutu wolnego uderzał Bartosz Wicenciak, lecz zabrakło dokładności. W ostatnich minutach meczu Mateusz Keller strzelił obok bramki.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 14 maja o 18:00 w Sokołowie Podlaskim z miejscowym Podlasiem.

08.05.22, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Orzeł Baniocha 0:3 (0:1)

Bramki: Eryk Agnyziak 18 (k), Dominik Bartnik 60, Krzysztof Możdżonek 70

Pogoń II: 12. Konrad Łęczycki (80, 1. Mateusz Wróblewski) – 32. Dawid Nojszewski, 22. Adrian Wrzosek (79, 6. Filip Brojek), 2. Adam Lewkowski (87, 16. Gabriel Orzełowski), 17. Adrian Czerski, 11. Szymon Mucha (85, 93. Dominik Kornacki) – 9. Marcel Grochowski (72, 8. Maciej Kiełkucki), 99. Kacper Stankiewicz (79, 19. Paweł Szeląg), 7. Bartosz Wicenciak, 77. Eryk Więdłocha – 14. Sebastian Szczepaniak (80, 70. Tomasz Wiewiórka)

Orzeł: 1. Jan Balawejder (85, 33. Krzysztof Jurek) – 14. Maksymilian Niciporuk (77, 16. Karol Boniecki), 8. Mychajło Koriażnow, 3. Wojciech Gorczyca, 21. Piotr Sadowski (72, 11. Jakub Rusztecki) – 7. Marcel Mich (56, 17. Kacper Ciesielski), 5. Tomasz Doliński, 70. Krzysztof Możdżonek, 15. Łukasz Racis (78, 19. Konrad Wosztyl), 10. Eryk Agnyziak (66, 2. Adam Myszkowski) – 99. Dominik Bartnik (81, 9. Mateusz Keller)

Żółte kartki: Adam Lewkowski 17, Bartosz Wicenciak 43, Dawid Nojszewski 53, Konrad Łęczycki 54 – Bartosz Kobza 29 (na ławce), Mychajło Koriażnow 54, Mateusz Kanabus 55 (na ławce), Tomasz Doliński 69

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)