W regionie: Podział punktów w meczu na dole tabeli (fotogaleria)

W spotkaniu drużyn zamykających tabelę ligi okręgowej, czyli Kolektywu Oleśnica i Poloneza Mordy padł remis 2:2.

Już po 10 minutach nastąpiła zmiana wyniku. W polu karnym Kamil Komar sfaulował Tomasza Kaczorka i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Karol Karpiniuk. Dwanaście minut później goście podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym zgrał Michał Majchrzak, a Tomasz Kaczorek głową zdobył gola na 2:0. Dwubramkowe prowadzenie Poloneza nie zapowiadało szybkiego rezultatu, choć na boisku rozgrywany był wyrównany mecz. W 26 minucie Kolektyw znalazł sposób na pokonanie Marcina Borkowskiego. Adrian Redosz dobrze zagrał do Dominika Szostka, który zdobył kontaktowe trafienie.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej trwała wymiana ciosów. W 66 minucie Majchrzak w dobrej sytuacji trafił w słupek, za chwilę z najbliższej odległości nie trafił w światło bramki. Zemściło się to 20 minut przed końcem spotkania. Adrian Czajka otrzymał piłkę od Kamila Komara i nie dał szans Borkowskiemu na skuteczną interwencję. W końcówce spotkania obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło skuteczności.

Kolektyw Oleśnica w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Czarnymi Węgrów (15 maja, 17:00), zaś Polonez Mordy podejmie na własnym boisku Jastrzębia Żeliszew (15 maja, 17:00).

11.05.22, 18:05 – Oleśnica

Liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Polonez Mordy 2:2 (1:2)

Bramki: Dominik Szostek 26, Adrian Czajka 70 – Karol Karpiniuk 10 (k), Tomasz Kaczorek 22

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 30. Jakub Mielcarz, 81. Michał Markowicz, 8. Paweł Rucikowski, 15. Mariusz Rogala II – 7. Marcin Pilich, 18. Michał Lewandowski, 5. Kamil Komar (81, 22. Paweł Rogala), 3. Adrian Czajka, 6. Dominik Szostek – 13. Adrian Redosz (87, 10. Kamil Stanisławowski)

Polonez: 1. Marcin Borkowski – 4. Kacper Głuchowski, 19. Michał Karpiarz, 20. Mateusz Michalak, 2. Jacek Ziółecki  –  17. Sebastian Starużyk, 8. Karol Karpiniuk, 18. Mateusz Jarkowski, 24. Tomasz Kaczorek, 15. Dawid Walczuk (78, 14. Karol Kowieski) – 22. Michał Majchrzak

Żółte kartki: Kamil Komar 9, Michał Lewandowski 59, Paweł Rogala 82 – Mateusz Michalak 18, Tomasz Kaczorek 77, Jacek Ziółecki 90+3

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)