Ogromny niedosyt Pogonistów (fotogaleria)

W przedostatnim domowym meczu w sezonie 2021-22 siedleccy rugbiści przegrali 21:23 z Master Pharmem Rugby Łódź.

Pierwsza połowa była zwiastunem nadchodzących wielkich emocji. Na początku spotkanie zarysowała się przewaga łodzian, którzy po pięciu minutach wyszli na prowadzenie 7:0. Przyłożył Tevita Soafa, a podwyższył Kamil Brzozowski. Gospodarze odpowiedzieli celnym kopem z karnego Mamuki Chanchibadzego. Zażarta walka tocząca się na murawie nie obyła się bez ofiar. Z powodu kontuzji murawę przedwcześnie opuścili Piotr Karpiński i Toma Mchedlidze. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny punktowały tylko z karnych. Do przerwy Pogoń przegrywała 9:10.

Po zmianie stron sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw składną akcję gospodarzy w efektowny sposób wykończył Igor Pątek. To było pierwsze przyłożenie siedlczan w tym meczu. Łodzianie potrzebowali zaledwie kilku minut, aby odpowiedzieć. Po szybkim rozegraniu karnego przyłożył ekspogonista Ołeksandr Szewczenko. Po chwili Brzozowski celnie kopnął z karnego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 18:14.

Później stało się to:

Łodzianie jednak nie poddali i wrócili na prowadzenie (23:21). Dzielni i charakterni walczący Pogoniści mieli jeszcze szansę na zwycięstwo, ale w ostatniej akcji meczu Chanchibadze przestrzelił z rzutu karnego. Na osłodę porażki pozostał bonusowy punkt za nikłą porażkę.

29 maja Pogoniści zagrają w Sochaczewie z Orkanem. Początek meczu o 15:30.

15.05.22, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Master Pharm Łódź 21:23 (9:10)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 11 (3 K, pd), Igor Pątek 5 (P), Filip Skup 5 (P) – Kamil Brzozowski 8 (2 K, pd), Witalij Kramarenko 5 (P), Tevita Soafa 5 (P), Ołeksandr Szewczenko 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Satiani, 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 4. Krystian Olejek, 5. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol, 21. Maciej Panasiuk, 18. Eduard Vertyłećkyj, 9. Filip Skup, 10. Mamuka Chanchibadze, 11. Tomasz Biernacki, 12. Kacper Skup, 13. Patelesio Sili, 14. Igor Pątek, 15. Łukasz Korneć

Master Pharm: 1. Witalij Kramarenko, 2. Cezary Plesiński, 3. Toma Mchedlidze (37, 18. Robert Kacprowicz), 4. Piotr Karpiński (12, 24. Szymon Witkowski), 5. Ołeksandr Szewczenko, 6. Davit Nibladze (65, 25. Maciej Orłowski), 7. Tevita Soafa (65, 19. Patryk Olejnik), 8.Michał Mirosz, 9. Paweł Urbaniak, 10. Kamil Brzozowski, 11. Przemysław Serafin, 12. Hubert Lewandowski, 13. Przemysław Dobijański, 14. Damian Wlaźlak, 15. Krystian Pogorzelski

Żółta kartka: Michał Mirosz

Sędzia: Przemysław Filar (Małopolski OZR)