sobota, 9 grudnia 2023r.

Duże wyróżnienie dla Mateusza Grabdy. Został trenerem reprezentacji Polski U-20

Trener KPS Siedlce – Mateusz Grabda został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-20. Wcześniej w kadrze był asystentem Michała Bąkiewicza. Teraz będzie pierwszym trenerem.

Reprezentacja Polski U20 na początku kwietnia wygrała turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrano w Montesilvano i Vasto (17-25 września). W Toruniu drużynę mistrzów świata U19 z 2021 roku po raz ostatni prowadził Michał Bąkiewicz. Jego miejsce zajmie Mateusz Grabda, który od kilku lat jest trenerem KPS Siedlce.

– Dla każdego trenera możliwość pracy w reprezentacji jest celem i największym zaszczytem. Tak było już, gdy mogłem pracować przy Michale Bąkiewiczu. Dla mnie to kolejny etap w realizacji marzeń. Dlatego decyzja była szybka, bo spełniało się coś, o czym zawsze marzyłem – powiedział nowy selekcjoner młodzieżowej kadry na łamach strony pzps.pl.

Mateusz Grabda od kilku lat znajduje się w sztabie reprezentacji Polski. Był członkiem sztabu szkoleniowego w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Iranie, w których Polacy zdobyli złoty medal. Jak podkreśla Grabda, będzie pracował z fantastyczną grupą młodych i ambitnych ludzi, mających swoje sportowe marzenia.

– W poprzednim roku ich celem były mistrzostwa świata, w których zdobyli złoty medal. Pewien etap w ich życiu i karierze już się zakończył. Teraz celem są mistrzostwa Europy. Znając ambicję tych chłopaków i to jak potrafią pracować, jestem przekonany, że będzie dobrze – dodaje.

 

źródło: własne/PZPS foto: PZPS

 

 

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje dla trenera! Z perspektywy klubu też idzie fajny sygnał – z KPS można dojść wysoko.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;