Krok dalej od utrzymania (fotogaleria)

W spotkaniu rezerw Pogoni z okupującym dolne rejony tabeli Płomieniem Dębe Wielkie lepsi o jednego gola okazali się zawodnicy z powiatu mińskiego, wygrywając po golu w końcówce spotkania 3:2.

Podobnie jak w ostatnich spotkaniach zespół Pogoni II wzmocniło czterech zawodników z szerokiej kadry II-ligowca.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania przyniosło cztery bramki. W 8 minucie prowadzenie objęli gospodarze, a piłkę do siatki po podaniu Bartosza Wicenciaka skierował z 18 metrów Eryk Więdłocha. Dwie minuty później Płomień doprowadził do wyrównania. Daniel Matwiejczyk dośrodkował w pole karne, a celną główką popisał się Dmytro Chołodkewycz. W 17 minucie za zagranie ręką Adriana Czerskiego w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, którego skutecznie wykorzystał Matwiejczyk. Trzy minuty potem sędzia Krzysztof Głuszek podyktował jedenastkę dla siedlczan za faul Kacpra Smoderka na Cezarym Bujalskim. Z wapna trafił Wicenciak. Do przerwy obie strony miały szanse na kolejne gole (m.in. poprzeczka Chołodkewycza), lecz zabrakło skuteczności.

W drugiej stronie więcej z gry mieli Pogoniści. Swoje okazje mieli m.in. Więdłocha i Bujalski. Najlepszą okazję dla siedlczan w 65 minucie miał Sebastian Szczepaniak, który mając przed sobą praktycznie pustą bramkę, trafił w ustawionego na linii bramkowej Damiana Bąka. W końcówce spotkania swoich szans szukali również piłkarze Płomienia. Najpierw dogodną sytuację zmarnował Chołodkewycz, a w 88 minucie piłka znalazła się w siatce. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Alan Małecki, do piłki doszedł Grzegorz Siporski i po nieskutecznej interwencji Mateusza Wróblewskiego zmieścił piłkę w siatce. Nerwowa końcówka spotkania nie przyniosła więcej goli i z 3 punktów cieszyli się przyjezdni.

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 11 czerwca o 17:00 w Mińsku Mazowieckim z miejscową Mazovią.

04.06.22, 11:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Płomień Dębe Wielkie 2:3 (2:2)

Bramki: Eryk Więdłocha 8, Bartosz Wicenciak 20 (k) – Dmytro Chołodkewycz 10, Daniel Matwiejczyk 17 (k), Grzegorz Siporski 88

Pogoń II: 33. Mateusz Wróblewski – 4. Adrian Wrzosek, 2. Adam Lewkowski, 17. Adrian Czerski, 14. Szymon Mucha – 8. Cezary Bujalski, 21. Dominik Leszczuk, 32. Dawid Nojszewski, 99. Bartosz Wicenciak, 7. Eryk Więdłocha – 11. Sebastian Szczepaniak (73, 6. Marcel Grochowski)

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 21. Damian Bąk, 3. Patryk Siporski, 5. Jan Laskowski, 11. Kacper Smoderek (85, 22. Kacper Cacko) – 37. Mateusz Malesa (61, 8. Alan Małecki), 14. Dawid Brzeziński, 7. Grzegorz Siporski, 10. Daniel Matwiejczyk (67, 18. Daniel Pałubicki), 4. Maksymilian Czekaj (46, 20. Damian Pytel) – 9. Dmytro Chołodkewycz (90, 27. Jarosław Siporski)

Żółte kartki: Adrian Czerski 16, Adrian Wrzosek 59, Adam Lewkowski 90+3 – Daniel Matwiejczyk 30, Kacper Cacko 90+3

Sędzia: Krzysztof Głuszek (Warszawa)