Pięć goli na start

Pogoń zaczęła sparingowe granie w letnim okresie przygotowawczym od wyjazdowego meczu w Łęcznej ze spadkowiczem z Ekstraklasy.

Trener Damian Guzek zabrał na mecz mieszankę zawodników – pewnych miejsca w kadrze na nowy sezon, a także tych starających się o uznanie w oczach szkoleniowca. Nieoficjalne debiut zaliczył duet nowych piłkarzy – Ernest Dzięcioł oraz Damian Szuprytowski.

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Po kwadransie gry Damian Gąska przymierzył z rzutu wolnego. Pogoń błyskawicznie odpowiedziała za sprawą Marcinho, który otrzymał piłkę od Cezarego Demianiuka i w swoim stylu uderzył płasko przy słupku. W 21 minucie gorszy od Brazylijczyka nie chciał być Szuprytowski i przymierzył z około 25 metrów. W końcówce pierwszej połowy dała o sobie znać jakość I-ligowca z Lubelszczyzny. W 34 minucie Dawid Smug w pobliżu pola bramkowego sfaulował Rubéna Lobato, a ten wywiązał się z roli egzekutora jedenastki. Kilka chwil przed końcem pierwszej połowy Serhij Krykun sfinalizował sytuację sam na sam, która była następstwem kontry. W drugiej połowie goli nie było. Pogoń przegrała 2:3.

Przed pierwszym sparingiem okazało się, że kolejny były piłkarz Pogoni znalazł nowy klub. Eryk Więdłocha podążył śladami Wojciecha Trochima i związał się z IV-ligową Mazovią Mińsk Mazowiecki. W Pogoni sprawdzani był bramkarz Jakub Kowynia (Legia II Warszawa).

Trenerem Górnika Łęczna jest Marcin Prasoł, który w przeszłości prowadził Pogoń.

Kolejnym rywalem Pogoni miały być Wigry Suwałki, ale II-ligowiec z polskiego bieguna zimna ogłosił stan upadłości. Jego miejsce w rozgrywkach zajmie najwyżej notowany spadkowicz, czyli Hutnik Kraków. 2 lipca o 11:00 siedlczanie zagrają w Puławach z Wisłą.

25.06.22, 12:00 – Łęczna

Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 3:2 (3:2)

Bramki: Damian Gąska 15, Rubén Lobato 34 k, Serhij Krykun 41 – Marcinho 16, Damian Szuprytowski 21

Górnik: 44. Adrian Kostrzewski (60, 33. Tomasz Woźniak) – 27. Serhij Krykun (70, 4. Szymon Zabłotny), 32. Jonathan de Amo (63, 93. Karol Turek), 3. Wiktor Łychowydko (70, 14. Marcel Obroślak), 40. Jozef Menich (46, 28. Kamil Duda), 26. Rubén Lobato (75, 16. Karol Pendel) – 8. Álex Serrano (46, 20. Pawło Czmełenko), 10. Szymon Drewniak (70, 70. Michał Szałachowski), 17. Łukasz Szramowski (57, 23. Jesús Díaz) – 9. Damian Gąska (75, 90. Luiz Mołodecki), 11. Dawid Tkacz (53, 7. Artur Amroziński)

Pogoń: 12. Dawid Smug (46, 97. Jakub Kowynia) – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 24. Przemysław Misiak, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, Marcel Stefaniak) – 22. Marcinho, 7. Damian Szuprytowski (46, 8. Kamil Włodyka), 6. Mateusz Piotrowski, 9. Ernest Dzięcioł, 18. Robert Prochownik (46, Cezary Bujalski) – 25. Cezary Demianiuk. Grali także: Michał Musik, Marcin Bawolik, Bartosz Wicenciak, Camilo Villarreal, Dawid Ardej, Adrian Wrzosek, Filip Brojek

Żółta kartka: Maciej Wichtowski

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin)