niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Znicz wykręcił kierunkowy do Siedlec (fotogaleria)

Przebywający na obozie w Siedlcach Znicz Pruszków wygrał 5:2 z Pogonią. Cztery bramki zdobył Maciej Firlej.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale Pogoń przegrywała po niej już 0:2. Bramkarz Jakub Kowynia skapitulował po raz pierwszy w 20 minucie. Bramkę dla Znicza zdobył wtedy Maciej Firlej, który był zawodnikiem Pogoni w sezonie 2019-20. Tuż przed przerwą bramkę samobójczą strzelił obrońca Pogoni Maciej Wichtowski, który próbował wybijać odbitą piłkę. Siedlczanie stworzyli kilka okazji, ale żadnej z nich nie wykorzystali.

Niedługo po przerwie Pogoń zdobyła bramkę kontaktową na 1:2. Po faulu na Cezarym Bujalskim rzut karny wykorzystał Damian Nowak. Później gra obronna Pogoni uległa znacznemu pogorszeniu. Trzy kolejne bramki dla Znicza zdobył Firlej. Wynik meczu został ustalony przez Bujalskiego, który w 87 minucie wykorzystał kontrę i zdobył drugą bramkę dla siedleckiej Pogoni.

9 lipca o 11:00 Pogoń podejmie imienniczkę z Grodziska Mazowieckiego.

06.07.22, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:5 (0:2)

Bramki: Damian Nowak 52 (k), Cezary Bujalski 87 – Maciej Firlej 20, 56, 62, 70, Maciej Wichtowski 45+1 (s)

Pogoń: 97. Jakub Kowynia (46, 12. Dawid Smug) – 24. Przemysław Misiak (46, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski (76, 10. Bartosz Wicenciak), 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (73, 3. Szymon Mucha) – 22. Marcinho (73, 32. Mikołaj Misiak), 6. Mateusz Piotrowski, 27. Ernest Dzięcioł (46, 8. Kamil Włodyka), 7. Damian Szuprytowski (73, 17. Filip Brojek), 17. Robert Prochownik (46, 20. Cezary Bujalski) – 25. Cezary Demianiuk (46, 14. Damian Nowak)

Znicz: Piotr Misztal – 5. Krzysztof Winglarek, 3. Dmytro Juchymowycz, 18. Łukasz Bogusławski (46, 4. Maksymilian Brejnak) – 17. Dawid Barnowski (68, 7. Krystian Tabara), 6. Krystian Pomorski (83, 16. Krystian Matwiejczuk), 8. Mateusz Możdżeń (61, 10. Patryk Skórecki), 13. Shuma Nagamatsu (83, 14. Kacper Flisiuk), 11. Paweł Moskwik (46, 15. Kamil Niewiadomski) – 2. Patryk Czarnowski (61, 19. Filip Składowski), 9. Maciej Firlej (73, 20. Wiktor Nowak)

Żółte kartki: Cezary Demianiuk 31, Tomasz Lewandowski 64 – Łukasz Bogusławski 44

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)