wtorek, 4 października 2022

Próba generalna na plus

MKP Pogoń w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0.

W siedleckich barwach zagrali m.in. 18-letni bramkarz Maciej Kikolski (Legia Warszawa), który jest blisko angażu w MKP oraz testowany obrońca 28-letni Michał Rutkowski z GKS Jastrzębie.

Piłkarze Pogoni Siedlce od początku spotkania mieli przewagę i stwarzali więcej sytuacji bramkowych. W 18 minucie po indywidualnej akcji Cezarego Demianiuka stuprocentową okazję zmarnował Dominik Nowak. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24 minucie, gdy gola głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił Maciej Wichtowski. Piłkarze z Grodziska Mazowieckiego do przerwy oddali tylko jeden celny strzał. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej połowie siedlczanie starali się utrzymać korzystny rezultat do końca spotkania i gra przez większość czasu toczyła się w środku pola. Piłkarze trenera Damiana Guzka stworzyli jedną groźną sytuację zakończoną niecelnym strzałem głową. Dopiero w 89 minucie Cezary Bujalski zdobył bramkę na 2:0, dobijając swój wcześniejszy strzał obroniony przez bramkarza gości. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu i w ten sposób siedlecka Pogoń odniosła swoje jedyne zwycięstwo w okresie przygotowawczym do sezonu 2022-2023.

W zespole Pogoni Grodzisk Mazowiecki wystąpili byli zawodnicy biało-niebieskich: Michał Wrzesiński i Rafał Zembrowski.

Był to ostatni sparing Pogoni przed startem rozgrywek eWinner II ligi. Pierwszy mecz sezonu biało-niebiecy rozegrają w sobotę 16 lipca o 13:00 w Lubinie z Zagłębiem II.

09.07.22, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramki: Maciej Wichtowski 24, Cezary Bujalski 89

Pogoń S.: Maciej Kikolski – Przemysław Misiak (65 Maciej Kołoczek), Maciej Wichtowski, Tomasz Lewandowski (46 Michał Rutkowski), Nikodem Fiedosewicz – Marcinho (65 Cezary Bujalski), Ernest Dzięcioł (46 Kamil Włodyka), Mateusz Piotrowski (80 Bartosz Wicenciak), Damian Szuprytowski (80 Filip Brojek), Cezary Demianiuk – Damian Nowak (65 Robert Prochownik)

Pogoń G. M.: (I połowa) zawodnik testowany – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kacper Łoś, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Jakub Kołaczek, Jakub Apolinarski, Michał Sacharuk, Jean Franco Sarmiento, Michał Strzałkowski. (II połowa) zawodnik testowany – zawodnik testowany, Rafał Zembrowski, Kacper Łoś, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Szczepan Łoś, Kacper Gzieło, Damian Jaroń, Michał Wrzesiński, zawodnik testowany

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)

autor: Aleksander Cieciora

źródło: własne; foto: Kamil Sulej