Z Lubina bez punktów

W pierwszym meczu sezonu 2022-23 Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z Zagłębiem II Lubin.

W pierwszej połowie przewagę w posiadaniu piłki miały rezerwy Zagłębia. Piłkarze Pogoni odpowiadali kontrami. Po jednej z nich już w 5 minucie na czysto pozycję wyszedł Marcinho, ale przy nacisku obrońców nie oddał celnego strzału. W 20 minucie niecelne uderzenia z woleja na bramkę Pogoni oddał Dawid Pakulski. W 26 minucie Rafał Adamski ostemplował poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Po chwili za sprawą Cezarego Demianiuka pierwszy celny strzał w meczu oddali siedlczanie, jednak bramkarz Zagłębia II nie dał się zaskoczyć. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 0:0.

Na początku drugiej połowy okazję miała drużyna z Siedlec, ale strzał głową kapitana Macieja Wichtowskiego został obroniony przez Szymona Weiraucha. Chwilę później, w 52 minucie Zagłębie II wyszło na prowadzenie. Odbity od ręki Wichtowskiego strzał dobił Cheikhou Dieng, Senegalczyk mający za sobą występy w Ekstraklasie, w składzie pierwszej drużyny Miedziowych. Po straconej bramce Pogoniści szukali okazji na wyrównanie. W 60 minucie celny strzał z rzutu wolnego oddał Nikodem Fiedosewicz, natomiast w 68 minucie bramkarz Weirauch obronił dwie próby rezerwowego Pogoni, Cezarego Bujalskiego. Później siedlczanie szukali kolejnych szans, ale nie udało im się odwrócić losów spotkania i po pierwszej kolejce nowego sezonu mają na koncie zero punktów.

Premierowe występy w Pogoni zanotowali Maciej Kikolski, Damian Nowak oraz Damian Szuprytowski. Powtórne debiuty w biało-niebieskich zaliczyli Ernest Dzięcioł oraz Tomasz Lewandowski.

23 lipca Pogoń po raz pierwszy zaprezentuje się siedleckim kibicom. Rywalem MKP będzie Polonia Warszawa. Początek meczu o 17:00.

16.07.22, 13:00 – Lubin

eWinner II liga: Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Cheikhou Dieng 52

Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch – 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Kacper Lepczyński, 4. Mateusz Kizyma, 5. Arkadiusz Woźniak (67, 13. Kamil Sobczak) – 7. Adam Ratajczyk (78, 19. Kacper Masiak), 6. Dawid Pakulski, 8. Tomasz Makowski, 10. Koki Hinokio (46, 17. Cheikhou Dieng), 11. Szymon Kobusiński (46, 15. Filip Kocaba) – 9. Rafał Adamski (67, 20. Oliwier Sławiński)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (86, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho, 6. Mateusz Piotrowski (67, 8. Kamil Włodyka), 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (57, 20. Cezary Bujalski)

Żółte kartki: Filip Kocaba 50, Mateusz Kizyma 60 – Damian Nowak 11, Tomasz Lewandowski 34, Cezary Demianiuk 50

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

autor: Aleksander Cieciora