Pragmatyczna Pogoń ograła Polonię (multimedia)

Pogoń Siedlce przywitała się z kibicami zwycięstwem 2:1 z Polonią Warszawa. Radość z wygranej tłumi bijatyka kibiców, do której doszło pod koniec pierwszej połowy.

W pierwszej połowie pierwszego domowego meczu Pogoni w nowym sezonie żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi. Polonia przeważała w posiadaniu piłki, ale Pogoniści kontrolowali przebieg spotkania. W 34 minucie udało im się wyprowadzić kontratak i swojego pierwszego gola dla Pogoni w eWinner 2 Lidze po wyjściu sam na sam z bramkarzem zdobył Damian Nowak. W 37 minucie poza trybunami doszło do starcia kibiców biało-niebieskich i gości. Spotkanie zostało przerwane i wznowiono je dopiero po 29 minutach, gdy wszyscy kibice zajęli miejsca w swoich sektorach.

Jeszcze przed przerwą siedlczanie podwyższyli prowadzenie, gdy drugą bramkę w tym meczu zdobył Nowak. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 2:0 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej połowie dwukrotni mistrzowie Polski próbowali doprowadzić do wyrównania. W 50 minucie dobra okazję zmarnował Marcin Kluska, który uderzył ponad bramką Pogoni. W 57 minucie zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Krystian Pieczara i zdobył bramkę kontaktową. W późniejszym okresie spotkania Pogoń kontrolowała korzystny rezultat. Miała też szansę na kolejną bramkę, ale strzał Cezarego Bujalskiego obronił bramkarz Michał Brudnicki. Ostatecznie udało się utrzymać korzystny wynik do końca i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny z Siedlec. Jest to pierwsze zwycięstwo Pogoni w sezonie 2022-23. Po dwóch rozegranych meczach siedlczanie mają na koncie 3 punkty.

W przeszłości barwy Pogoni reprezentowali Michał Bajdur, Marcin Kluska, Piotr Marciniec oraz Adam Pazio. Dyrektorem sportowym Polonii jest były piłkarz i dyrektor MKP – Piotr Kosiorowski. Ekspoloniści w Pogoni to Marcinho oraz trener bramkarzy Bartosz Kowalczyk.

27 lipca o 16:00 Pogoń zagra we Wronkach z Lechem II Poznań w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

23.07.22, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 2:1 (2:0)

Bramki: Damian Nowak 34, 44 – Krystian Pieczara 57

Mecz przerwany w 37 minucie na 29 minut z powodu zamieszek na trybunach.

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho (70, 20. Cezary Bujalski), 31. Ernest Dzięcioł, 6. Mateusz Piotrowski, 7. Damian Szuprytowski (75, 8. Kamil Włodyka), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (86, 98. Maciej Kołoczek)

Polonia: 1. Michał Brudnicki – 5. Eryk Mikołajewski, 6. Szymon Jarosz, 66. Maciej Kowalski-Haberek – 32. Adam Pazio (84, 11. Marcin Pieńkowski), 28. Łukasz Piątek (58, 70. Michał Bajdur), 20. Piotr Marciniec, 7. Marcin Kluska (58, 77. Mateusz Michalski), 16. Krzysztof Koton, 29. Wojciech Fadecki (75, 46. Jakub Wawszczyk) – 10. Krystian Pieczara (58, 9. Michał Fidziukiewicz)

Żółte kartki: Damian Szuprytowski 15, Maciej Kikolski 90+3 – Adam Pazio 52, Łukasz Piątek 53, Wojciech Fadecki 59, Maciej Kowalski-Haberek 79

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń)