wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Nieudany koniec dobrego tygodnia

Pogoń Siedlce z wyprawy do Krakowa na mecz ligowy z Garbarnią wraca bez punktów.

Trener Damian Guzek postawił na identyczną jedenastkę jak w wygranym meczu z Polonią Warszawa.

W pierwszych minutach meczu przewagę wypracowali piłkarze Garbarni. Już w 7 minucie spotkania bramkę dającą prowadzenie zdobył Adam Żak. Później do ofensywy przeszła Pogoń. W 10 minucie celny strzał Marcinho obronił bramkarz gospodarzy Aleksander Kozioł. Pogoniści doprowadzili do wyrównania w 15 minucie. Wtedy rzut karny po faulu na Marcinho wykorzystał Damian Nowak, strzelec trzech bramek dla Pogoni w obecnym sezonie.

W dalszej części pierwszej odsłony meczu znów przewagę miała Garbarnia. W 24 minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Patryk Mularczyk. W 37 minucie strzelec drugiej bramki dla gospodarzy skompletował dublet, gdy w sytuacji sam na sam ominął Macieja Kikolskiego i uderzył na pustą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla Garbarni Kraków.

W drugiej połowie Pogoń próbowała odwrócić wynik spotkania. W 58 minucie strzał z pola karnego po indywidualnej akcji oddał Damian Szuprytowski, jednak skutecznie interweniował Kozioł. W 66 minucie gola minutę po wejściu na boisko po strzale z ostrego kąta strzelił Cezary Bujalski. W międzyczasie dwie interwencje zaliczył Kikolski. Biało-niebiescy do końca walczyli o wywiezienie z Krakowa przynajmniej punktu. W doliczonym czasie gry w słupek trafił Kamil Włodyka. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu i zawodnicy Pogoni przegrali 2:3.

6 sierpnia o 17:00 Pogoń podejmie Olimpię Elbląg.

31.07.22, 16:00 – Kraków

eWinner II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 3:2 (3:1)

Bramki: Adam Żak 7, Patryk Mularczyk 24, 37 – Damian Nowak 15 k, Cezary Bujalski 66

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł – 2. Patryk Warczak, 20. Mateusz Kardas, 31. Donatas Nakrošius, 5. Mateusz Bartków – 7. Wojciech Słomka, 21. Mateusz Nowak (68, 77. Jakub Karbownik), 16. Karol Dziedzic, 8. Patryk Mularczyk, 44. Thomas Pranica (69, 23. Konrad Handzlik, 73, 10. Kamil Kuczak) – 94. Adam Żak (90+1, 19 Jakub Sutor)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho (46, 11. Robert Prochownik), 6. Mateusz Piotrowski (46, 8. Kamil Włodyka), 31. Ernest Dzięcioł (83, 98. Maciej Kołoczek), 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (65, 20. Cezary Bujalski)

Żółte kartki: Adam Żak 27, Wojciech Słomka 52, Karol Dziedzic 72 – Damian Szuprytowski 23, Marcinho 42, Mateusz Piotrowski 45+2, Damian Nowak 55

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy)