Lider strącony z tronu. Przełamanie w Polkowicach!

Podopieczni Damiana Guzka wygrali 2:1 z Górnikiem na trudnym terenie w Polkowicach. To pierwsza wygrana z tym przeciwnikiem w historii.

Górnik nigdy nie leżał Pogoni. Co prawda konfrontacje nie były na porządku dziennym, jednak kiedy już dochodziło do nich to zazwyczaj kończyły się one po myśli polkowiczan. W środowe popołudnie biało-niebiescy przełamali niekorzystny trend.

Już w pierwszych minutach spotkania w ramach 5 kolejki piłkarze z Siedlec wyszli na prowadzenie. W 6 minucie gola po dośrodkowaniu Nikodema Fiedosewicza strzelił Cezary Demianiuk. W 23 minucie prowadzenie podwyższył kapitan Maciej Wichtowski, który próbował wykonać długie podanie do jednego z kolegów, jednak zagrana przez niego piłka przelobowała bramkarza Błażeja Niezgodę i niespodziewanie wpadła do siatki. W 27 minucie interwencję zaliczył bramkarz Pogoni, Maciej Kikolski. Poza tą sytuacją do przerwy piłkarze Górnika oddawali jedynie niecelne uderzenia na bramkę gości, a wszystkie ich wrzutki bez problemu wyłapywał bramkarz biało-niebieskich. Pierwsza połowa zakończyła się zaskakującym wynikiem 0:2 dla siedleckiej Pogoni.

Na początku drugiej odsłony meczu piłkarze Pogoni kontrolowali wydarzenia na boisku. W 63 minucie oddali nawet jeszcze jeden celny strzał na bramkę gospodarzy, jednak uderzenie bez problemu obronił Niezgoda. Górnik zyskał przewagę po drugiej żółtej i jednocześnie czerwonej kartce pomocnika Pogoni, Mateusza Piotrowskiego w 63 minucie.

W 77 minucie gospodarzom udało się wywalczyć rzut karny, który wykorzystał Szymon Kiebzak. Kikolski wyczuł pomocnika Górnika i rzucił się w dobrą stronę, jednak piłka przeleciała tuż obok jego ręki. W ostatnich minutach gospodarze zamknęli piłkarzy Pogoni na ich połowie. W 87 minucie za sprawą Kiebzaka obili spojenie bramki siedlczan. Ostatecznie jednak nie udało im się wyrównać i Pogoń po trudnym meczu odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie ligowym, stając się jednocześnie pierwszą drużyną w tym sezonie, której udało się pokonać Górnik Polkowice. Biało-niebiescy po 5 kolejkach mają na swoim koncie 6 punktów i zajmują 11 miejsce w tabeli eWinner 2 Ligi, natomiast rywale z Polkowic po tym meczu utracili prowadzenie na rzecz Kotwicy Kołobrzeg.

14 sierpnia o 17:00 Pogoń podejmie Motor Lublin.

10.08.22, 18:00 – Polkowice

eWinner II liga: Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 1:2 (0:2)

Bramki: Szymon Kiebzak 77 k – Cezary Demianiuk 6, Maciej Wichtowski 23

Górnik: 12. Błażej Niezgoda – 35. Damian Makuch, 5. Michał Bojdys, 4. Jarosław Ratajczak – 25. Karol Fryzowicz (60, 6. Rafał Karmelita), 8. Kacper Gościniarek (46, 15. Kacper Poczwardowski), 14. Dawid Burka (60, 19. Tomasz Kołbon), 7. Szymon Kiebzak, 10. Abdallah Hafez (46, 9. Dominik Pisarek), 33. Mariusz Sławek – 27. Mariusz Idzik (71, 29. Filip Baranowski)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski – 98. Maciej Kołoczek, 6. Mateusz Piotrowski, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski (79, 8. Kamil Włodyka), 23. Nikodem Fiedosewicz – 56. Cezary Demianiuk (90+4, 20. Cezary Bujalski), 9. Damian Nowak (67, 29. Marcinho)

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak 16, Abdallah Hafez 29, Dominik Pisarek 65 – Maciej Wichtowski 17, Przemysław Misiak 32, Mateusz Piotrowski 35, 63, Ernest Dzięcioł 76

Czerwona kartka: Mateusz Piotrowski (63, za drugą żółtą)

Sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin)