środa, 27 września 2023r.

Pobudzić kluby do działania (multimedia)

W hotelu Ibis odbył się briefing prasowy Delegatury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach.

W konferencji wzięli udział pełnomocnik delegatury Robert Parzonka, właściciel firmy mersi.pl, Artur Wocial oraz właściciel firm Komnet Media i brusniak.pl, Konrad Bruśniak.

Na wstępie spotkania poinformowano, że od nowego sezonu ligi zarządzane przez siedlecką delegaturę będą miały sponsorów tytularnych. Najwyższa liga będzie funkcjonować jako Komnet Media klasa okręgowa, niższy szczebel jako Mersi.pl A Klasa, zaś najniższy jako Keeza B Klasa. Parzonka poinformował, że prowadzone są rozmowy ze sponsorami, którzy objęliby sponsoringiem ligi młodzieżowe.

– Co udało nam się zrobić? Pozyskaliśmy partnerów tytularnych do dwóch lig. Chcemy zrobić z ligi okręgowej naszą wizytówkę. To najwyższa liga w okręgu, powinni tu grać najlepsi zawodnicy i najlepsze kluby. Chcielibyśmy, żeby w tej lidze chciało się i opłacało się grać – mówił Parzonka.

Konrad Bruśniak: – Zawsze miałem inklinacje, aby wspierać lokalną piłkę. Pierwszy rok to zbieranie doświadczeń, ale plany mamy dalekosiężne. Co chcemy zrobić? Jesteśmy agencją reklamy, więc chcemy nadać wyższą rangę rozgrywkom. Przeznaczamy dla każdego klubu pewną kwotę. Oznakowanie wszystkich boisk. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Na każdy mecz w lidze okręgowej przygotujemy plakaty, materiały do social mediów. Jeżeli prezes danego klubu zgłosi nam zapotrzebowanie na coś w czym możemy pomóc to to zrobimy. Przekażemy 1000 zł dla klubu na realizację pomysłów związanych z naszą działalnością, drukowaniem i projektowanie materiałów. To kwota, która jest gwarantowana przez nas.

Artur Wocial: – Przez 25 lat byłem prezesem klubu, który grał od A Klasy po IV ligę. Doskonale znam realia panujące w piłce klubowej. Wiem na co są potrzebne pieniądze. Ze swojej strony zadeklarowałem kwotę 10 tysięcy złotych, która będzie przekazana na konto prowadzenia rozgrywek Klasy A. Związek będzie decydował na co zostaną przekazane te środki.

Każdy klub otrzyma umowę zawartą ze sponsorami. Ponadto zostaną one opublikowane na stronie Delegatury MZPN w Siedlcach. Novum w siedleckim światku piłkarskim będą nagrody indywidualne przyznawane po sezonie, a także premiowanie najczyściej grających drużyn (klasyfikacja fair play).

Prezes OZPN Siedlce przyznał, że chciałby skupić na pracy z młodzieżą w okręgu.

– Ziarno zasiane wśród młodzieży zostanie zebrane w starszym wieku. Każda kadra posiada czterech wykwalifikowanych szkoleniowców. Przez pięć konsultacji przejrzeliśmy około 400 dzieci. Ten projekt będzie rozkwitał. Kolejnym projektem będzie liga futsalu dla dzieci pod egidą Legii Warszawa. W naszym środowisku nie dysponujemy ogromną liczbą boisk, na których można grać zimą. Problem jest z małymi klubami. Chcemy, żeby liga futsalowa odbywała się w małych ośrodkach. Sala odpowiednia do gry na hali znajduje się w każdej gminie – twierdził Parzonka.

Parzonka odniósł się również do współpracy delegatury i klubów zrzeszonych w OZPN Siedlce z Pogonią Siedlce, czyli najwyżej notowanym klubem z regionu.

– Pogoń powinna być trampoliną do dalszej kariery dla młodych piłkarzy, ale i wspierać lokalne kluby. To powinna być symbioza. Niedługo chciałbym spotkać się z prezesem Pogoni, aby porozmawiać o stworzeniu gremium, które będzie dyskutować nad problemami i doradzać – zapowiedział Parzonka.

– Pewne rzeczy chcemy odciąć grubą kreską. Chciałbym, żeby od dzisiaj działacz, trener, sędzia mówili jednym głosem. Musimy wyjść stąd z przekazem, że chcemy nowego otwarcia – dodawał prezes OZPN Siedlce.

W trakcie briefingu poinformowano, że wszyscy sędziowie otrzymają jednakowe stroje – najpierw dresy, następnie koszulki polo, a w przyszłości torby sportowe.

W trakcie dyskusji poruszono problemy lokalnego futbolu – zarówno seniorskiego, jak i młodzieżowego. Parzonka wyjawił, że poza już wycofanym Polonezem Mordy dwa kluby stoją nad przepaścią z powodu kłopotów finansowo-organizacyjnych. Pełnomocnik delegatury MZPN zapowiedział również zmianę siedziby na bardziej nowoczesną, a także wsparcie dla trenerów.

Robert Parzonka: – Uruchamiamy program pomocowy dla trenerów, staże trenerskie. Chcemy mieć dobrze wyszkolone dzieci to musimy mieć dobrze wyszkolone kadry. Dwóch szkoleniowców weźmie udział od środka w zajęciach reprezentacji Polski do 17 lat. Zachęcam do tego, aby specjalizować trenerów do pracy z daną grupą wiekową. Chcemy, aby nasi trenerzy szkolili się w Ekstraklasie, topowych akademiach i Pogoni Siedlce, trzeba uczyć się od najlepszych. Mamy zapewniony staż dla ośmiu trenerów w Partizanie Belgrad. Niedługo jedziemy do Salzburga i może uda się załatwić, żeby tam kilku trenerów pojechało, aby się doszkolić.

– Jestem megazadowolony ze spotkania prezesa OZPN ze sponsorami, z podpisania umów. Widzę, że okręg siedlecki fajnie się rozwija. Dla nas jako Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej to duże wyróżnienie, że do okręgu wchodzi coś nowego. Myślę, że w wielu zapoczątkowanych projektach będziemy wspierać okręg siedlecki oraz będziemy liczyć na owocną współpracę. Chcielibyśmy, żeby było jedno piłkarskie Mazowsze. Unifikacja to nie tylko rozgrywki, ale i szkolenie, sprawy sędziowskie, trenerzy, sponsorzy tytularni. Chcemy wspierać wszelkie dobre inicjatywy, a na co dzień propagować sport dzieci i młodzieży – powiedział Artur Kolator, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej do spraw sportowych.

– Przyszedł czas na kluby i spokojne wdrożenie tych projektów. Postarajmy się pewne rzeczy utorować na pozytywne relacje – podsumował Parzonka.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Baśnie Jana Christiana Parzonki 🙂

Dobrze działa parzonka – dużo inicjatyw, aktywność i konkrety ! Mocno trzymam kciuki

Z tych sponsoringów tytularnych to będzie z 500 złotych zysku na klub? Bo jak tak czytam to chyba niekoniecznie.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;