Inauguracja lepsza dla Tygrysa

W inauguracyjnym spotkaniu Decathlon V ligi Pogoń II Siedlce uległa Tygrysowi w Hucie Mińskiej 1:2.

Ośmiu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca zasiliło Pogoń II w meczu z Tygrysem. W Pogoni zadebiutowali Dawid Jastrzębski i Wojciech Kisieliński z juniorów oraz Patryk Rojek, wracający z wypożyczenia do Znicza II Pruszków. Również pierwsze oficjalne spotkanie po powrocie do Pogoni rozegrał Paweł Łydkowski.

Wszystkie bramki w spotkaniu padły w pierwszej odsłonie. Na początku spotkania, po zamieszaniu w polu karnym i dobitce, zawodnicy z Huty Mińskiej wyszli na prowadzenie. Następnie po akcji Bartosza WicenciakaJakuba Siniora i wykończeniu Roberta Prochownika padła wyrównująca bramka. Przed przerwą po indywidualnym błędzie defensora z Siedlec miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. W drugiej połowie po roszadach w składzie biało-niebieskich przewagę posiadali gospodarze, zaś siedlczanie próbowali swoich szans po grze z kontry. Najlepszą szanse w drugiej odsłonie na gola miał Tygrys, gdy sędzia podyktował dla niego rzut karny. Jedenastkę obronił jednak Jakub Kowynia. Gospodarze kończyli spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce w doliczonym czasie gry Adriana Rybaka.

W zespole Tygrysa wystąpił były piłkarz Pogoni – Filip Brojek.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 20 sierpnia o 17:00 z rezerwami Mazovii Mińsk Mazowiecki.

13.08.22, 17:30 – Huta Mińska

Decathlon V liga: Tygrys Huta Mińska – Pogoń II Siedlce 2:1 (2:1)

Bramki: Anatolij Masałow 4, 39 – Robert Prochownik 18

W 70 minucie Tygrys nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Kowynia obronił).

Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 4. Adrian Wrzosek, 16. Adrian Czerski, 15. Paweł Łydkowski (46, 27. Filip Grochala), 20. Szymon Mucha, 21. Robert Prochownik (46, 26. Kacper Mitrzak), 10. Kacper Stankiewicz (65, 25. Dawid Jastrzębski), 8. Jakub Sinior (46, 55. Wiktor Koczkodaj), 31. Bartosz Wicenciak (46, 32. Wojciech Kisieliński), 99. Patryk Rojek, 9. Marcel Grochowski (78, 34. Paweł Szeląg)

Żółte kartki: Stanisław Dźwigała 71, Konrad Biesiada 75 – Szymon Mucha 71, Marcel Grochowski 61

Czerwona kartka: Adrian Rybak 90+1 (Tygrys, faul taktyczny)

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)