Wychowanek dał trzy punkty! (fotogaleria)

Pogoń Siedlce wygrała drugi mecz z rzędu. Drużyna Damiana Guzka pokazała ogromny charakter i w końcówce przechyliła szalę na swoją korzyść.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie zyskała wyraźnej przewagi. W 16 minucie interwencją popisał się bramkarz siedleckiej Pogoni, Maciej Kikolski. Kilkanaście minut później celny strzał na bramkę gości oddał Cezary Demianiuk. W 39 minucie na prowadzenie wyszedł Motor Lublin, gdy po wrzucie z autu gola zdobył Michał Żebrakowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla przeciwników Pogoni Siedlce.

Przez znaczną część drugiej połowy żaden z zespołów nie stworzył groźnej sytuacji. Dopiero w 79 minucie Pogoń zaczęła odrabiać straty. Wtedy bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył kapitan Maciej Wichtowski, który w ten sposób zanotował swój drugi z rzędu mecz ze zdobytą bramką.

Już cztery minuty później Pogoń wyszła na prowadzenie. Po przechwycie i wejściu w pole karne wychowanek Pogoni Cezary Bujalski pokonał bramkarza Pawła Budzyńskiego. Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania pomimo nacisków piłkarzy z Lublina.

Następne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra na wyjeździe, w sobotę – 20 sierpnia – o godzinie 17:00 z KKS Kalisz.

14 sierpnia 2022, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Motor Lublin 2:1 (0:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 79, Cezary Bujalski 83 – Michał Żebrakowski 39

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek, 24. Przemysław Misiak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 8. Kamil Włodyka) – 31. Ernest Dzięcioł (68, 9. Damian Nowak), 6. Mateusz Piotrowski (46, 20. Cezary Bujalski), 7. Damian Szuprytowski – 29. Marcinho (62, 11. Robert Prochownik), 56. Cezary Demianiuk

Motor: 1. Paweł Budzyński – 17. Filip Wójcik, 14. Maksymilian Cichocki, 21. Sebastian Rudol, 3. Kamil Rozmus – 7. Mariusz Rybicki (86, 20. Damian Sędzikowski), 6. Piotr Kusiński, 10. Rafał Król, 77. Piotr Ceglarz, 24. Leszek Jagodziński (80, 80. Mikołaj Kosior) – 9. Michał Żebrakowski (70, 11. Ezana Kahsay)

Żółte kartki: Marcinho 24, Damian Szuprytowski 38, Cezary Demianiuk 90+1 – Leszek Jagodziński 46, Kamil Rozmus 81, Ezana Kahsay 90+2

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)