środa, 19 czerwca 2024r.

W regionie: Okręgówka wróciła do Łosic w dobrym stylu (fotogaleria)

Łosice po 8 latach zagościły ponownie w elicie siedleckiej ligi okręgowej. Organizacja ŁDK Łosice przypieczętowała ten powrót zdecydowanym zwycięstwem z Watrą Mrozy.

Odkąd w maju 2014 roku Orzeł Łosice wycofał się z rywalizacji w seniorskiej piłce, gród nad Toczną czekał osiem sezonów na powrót do najbardziej elitarnych rozgrywek w regionie siedleckim. Zwycięstwo w klasie A sezonu 2021/22 dało przepustkę do upragnionego awansu do Komnet Media ligi okręgowej. Pierwszym przeciwnikiem łosiczan w nowej klasie rozgrywkowej okazała się Watra Mrozy, piąta drużyna poprzedniego sezonu. Przed meczem, prezes siedleckiej delegatury MZPN Robert Parzonka wręczył gospodarzom nagrody za dokonania w poprzednim sezonie – mistrzowski puchar i voucher na komplet strojów.

ŁDK zaczęło spotkanie nerwowo i przejawiało się to w znacznym stopniu w poczynaniach w defensywie. Sędzia Marcin Sokołowski nie miał problemu z podejmowaniem tego dnia odważnych decyzji i w ciągu trzech minut dwukrotnie zadecydował o wykonaniu rzutu karnego przez Watrę Mrozy. W 12 minucie Maciej Szpura zaryzykował wejście ciało w ciało z Rayanem Chaiebem, po którym sędzia zauważył faul zawodnika ŁDK. Filip Kąca podszedł do jedenastki ale Filip Podlipniak obronił jego strzał. Trzy minuty później Dawid Ułasiuk nieprzepisowo zatrzymał składającego się do strzału Adriana Kosyla i Kąca po raz kolejny miał okazję spróbować sił z jedenastu metrów. Jeszcze raz lepszy okazał się w tej sytuacji Podlipniak, jednak wobec dobitki piłkarza z Mrozów bramkarz ŁDK był już bezradny. Łosiczanie wrócili do gry w 21 minucie. Kacper Wyrzykowski minął w pojedynku jeden na jeden Dominika Sujaka i dograł na trzeci metr, gdzie formalności dokonał Paweł Sawtyruk i wyrównanie stało się faktem. Wyrzykowski miał szansę w pierwszej połowie dać prowadzeni swojej drużynie, ale w 38 minucie piłkę po jego strzale na linii bramowej zatrzymał Jerzy Kowalczyk.

W drugiej połowie drużyna z Łosic zaczęła grać mniej nerwowo, stopniowo zdobywając kontrolę nad meczem. W 54 minucie Macieja Szpurę nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał Aleksandr Maksimowicz i arbiter po raz trzeci w tym meczu wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Łukasz Naumiuk i dał ekipie ŁDK prowadzenie. Dziesięć minut później przez Artura Zduna wypuszczony do przodu odważnym podaniem został Wyrzykowski. Skrzydłowy Łosic przejął piłkę, zdecydował się na samotny rajd i w asyście trzech obrońców oddał strzał po którym Wojciech Szelągowski mógł jedynie wyjąć piłkę z siatki. Watra od tego momentu przejęła inicjatywę, ale nie udało się gościom z powiatu mińskiego strzelić już tego dnia bramki kontaktowej. W doliczonym czasie gry po strzale Naumiuka piłkę obronił bramkarz Watry, ale w dobrym miejscu znalazł się Marcin Marszałek i z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania.

W następnej kolejce Komnet Media ligi okręgowej ŁDK Łosice podejmie na wyjeździe Czarnych Węgrów. To spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17. Watra zagra u siebie z MKS Małkinia, ten mecz zaplanowano w sobotę 20 sierpnia o 16.

14.08.22, 17:00 – Łosice

Komnet Media liga okręgowa: ŁDK Łosice – Watra Mrozy 4:1 (1:1)

Bramki: Paweł Sawtyruk 15, Łukasz Naumiuk 54 (k), Kacper Wyrzykowski 64, Marcin Marszałek 90+4 – Filip Kąca 15

W 12 minucie Filip Kąca (Watra) nie wykorzystał rzutu karnego (Filip Podlipniak obronił strzał).
W 15 minucie Filip Kąca (Watra) nie wykorzystał rzutu karnego (Filip Podlipniak obronił strzał).

ŁDK: 33. Filip Podlipniak – 3. Dominik Marczewski (62, 19. Artur Zdun), 26. Przemysław Radziownka, 6. Mariusz Szupiluk, 16. Daniel Żek (90, 22. Kajetan Rosiak) – 11. Kacper Wyrzykowski (86, 27. Marcin Marszałek), 20. Mateusz Marczewski (77, 18. Artur Demianiuk), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk, 23. Paweł Sawtyruk (89, 2. Michał Niciporuk)- 9. Maciej Szpura (66, 4. Sebastian Bartoszuk)

Watra: 27. Wojciech Szelągowski – 2. Łukasz Żera, 8. Jerzy Kowalczyk (87, 17. Mateusz Żydak), 3. Adrian Kosyl, 18. Dominik Sujak (73, 15. Remigiusz Jaworski) – 20. Adrian Czajka (84, 19. Bartłomiej Mrozik), 7. Maciej Żydkiewicz, 11. Aleksandr Maksimowicz, 6. Bartosz Osiński, 16. Rayan Chaieb (58, 13. Przemysław Rześkiewicz) – 9. Filip Kąca

Żółte kartki: Artur Zdun 85 – Dominik Sujak 31, Bartosz Osiński 64, Filip Kąca 69, Aleksandr Maksimowicz 81, Mateusz Żydak 90

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)

Widzów: 170

Pozostałe wyniki 1 kolejki Komnet Media ligi okręgowej

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;