Bolesna porażka w Kaliszu

W meczu 7 kolejki eWinner II ligi Pogoniści przegrali 2:3 w Kaliszu.

Pogoń przystępowała do meczu podbudowana dwoma zwycięstwami z rzędu. Dodatkowym smaczkiem spotkania w Kaliszu był pojedynek byłego trenera biało-niebieskich Bartosza Tarachulskiego z obecnym – Damianem Guzkiem.

W pierwszej połowie meczu przewagę zyskała Pogoń. Siedlczanie wyszli na prowadzenie w 16 minucie, gdy dośrodkowanie Cezarego Demianiuka wykorzystał Cezary Bujalski, który zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie ligowym. W 22 minucie dobrą okazję zmarnował Przemysław Misiak, uderzając niecelnie po wrzutce w pole karne. Kilka minut po zdobytej bramce boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Bujalski, którego zastąpił Damian Nowak. Kolejną szansę siedlecka Pogoń miała w 42 minucie, gdy po efektownym zwodzie niecelny strzał oddał Demianiuk. W końcówce pierwszej połowy fenomenalną interwencję po strzale Michała Boreckiego zaliczył bramkarz biało-niebieskich, Maciej Kikolski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej połowie kontrolę nad przebiegiem spotkania przejęli podopieczni Tarachulskiego, byłego piłkarza i trenera Pogoni Siedlce. W 48 minucie kolejną interwencję zaliczył Kikolski. W 55 minucie kaliszanie doprowadzili do wyrównania, gdy błąd bramkarza Pogoni wykorzystał Nikodem Zawistowski. W 60 minucie KKS wyszedł na prowadzenie. Wtedy w okienko strzelił Hiszpan Nestór Gordillo. Dwie minuty później Kamil Koczy trafił poprzeczkę bramki Kikolskiego. W 77 minucie precyzyjnym strzałem prowadzenie podwyższył pomocnik Mateusz Wysokiński. W ostatnich kilkunastu minutach Pogoń próbowała dogonić wynik. W 79 minucie  po strzale głową bramkę kontaktową po dośrodkowaniu Nikodema Fiedosewicza zdobył Nowak, najlepszy strzelec Pogoni w bieżących rozgrywkach. Później biało-niebiescy próbowali stworzyć sobie kolejne okazje. W doliczonym czasie gry dobrą szansę zmarnował Tomasz Lewandowski. Pogonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania i ostatecznie ulegli drużynie byłego trenera 3:2.

26 sierpnia czeka kolejny wyjazd. Pogoń zostanie ugoszczona przez GKS Jastrzębie. Początek meczu o 17:00.

20.08.22, 17:00 – Kalisz

eWinner II liga: KKS Kalisz – Pogoń Siedlce 3:2 (0:1)

Bramki: Nikodem Zawistowski 55, Néstor Gordillo 60, Mateusz Wysokiński 78 – Cezary Bujalski 16, Damian Nowak 79

KKS: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (86, 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 71. Kamil Koczy (75, 22. Karol Smajdor) – 11. Michał Borecki (70, 6. Kasjan Lipkowski), 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (86, 15. Wiktor Staszak) – 9. Piotr Giel

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (67, 23. Nikodem Fiedosewicz), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho (46, 31. Ernest Dzięcioł), 6. Mateusz Piotrowski (67, 11. Robert Prochownik), 8. Kamil Włodyka – 20. Cezary Bujalski (29, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Filip Kendzia 15, Maciej Krakowiak 17, Kamil Koczy 42, Jakub Głaz 90+3 – Ernest Dzięcioł 49, Mateusz Piotrowski 53, Tomasz Lewandowski 90

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)