Lepsze rezerwy z Siedlec (fotogaleria)

Lepsze rezerwy z Siedlec

Rezerwy MKP Pogoń w ramach 2 kolejki Decathlon V ligi pokonały Mazovię II Mińsk Mazowiecki 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Adrian Czerski.

W Pogoni II wystąpiło pięciu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca. Przed meczem pełnomocnik zarządu Delegatury MZPN w Siedlcach Robert Parzonka wręczył mińskiej drużynie puchar za awans, zaś klub docenił osoby, które przyłożyły się do promocji drużyny medalami.

Optyczną przewagę na boisku posiadała drużyna gospodarzy. W 6 minucie Patryk Rojek niecelnie uderzył zza pola karnego. Chwilę później odpowiedziała Mazovia strzałem Marcina Kowalczyka. Dobrze w bramce spisał się jednak Dawid Smug. W 18 minucie Marcel Grochowski wygrał przebitkę z Cezarym Osuchem, ale piłka przeszła obok słupka. Dziewięć minut później Adam Lewkowski poradził sobie z próbą Kowalczyka. Za chwilę Alan Gańko miał okazję na gola po indywidualnej akcji, ale na posterunku był Smug. W końcówce pierwszej odsłony Mazovia próbowała sforsować defensywę Pogoni po stałych fragmentach gry, lecz nie przyniosło to skutku. Pogoniści skupili się na defensywie i kontrach. Najlepszą szansę w doliczonym czasie gry połowy miał Jakub Zatorski, którego strzał obronił Smug oraz dobijający wprost w siedleckiego bramkarza Gańko.

W 55 minucie sytuacji sam na sam z Smugiem nie wykorzystał Kowalczyk. 13 minut potem Oliwier Jurczak strzelił nad poprzeczką. Na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Zatorski z rzutu wolnego trafił w słupek. Doliczony czas gry spotkania należał do Pogonistów. Najpierw Osuch obronił strzał Dawida Jastrzębskiego, a w ósmej minucie doliczonego czasu po walce Jastrzębskiego o futbolówkę piłka trafiła do Adriana Czerskiego, a ten wpakował ją do siatki. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę w Pogoni ujrzał Bartosz Mlonek za zatrzymanie piłki ręką.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 28 sierpnia o 12:00 w Siedlcach z KS Teresin.

21.08.22, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

Decathlon V liga: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Adrian Czerski 90+8

Mazovia II: 30. Cezary Osuch – 17. Oliwier Jurczak, 16. Miłosz Górski, 19. Dawid Kwiatkowski, 2. Hubert Kąca – 13. Jakub Zatorski, 20. Jan Proczek (72, 6. Damian Budkiewicz), 11. Rafał Słowik (72, 22. Filip Gruba), 8. Alan Gańko, 7. Cezary Mitas (60, 10. Bartosz Sekular) – 4. Marcin Kowalczyk (80, 3. Paweł Zarzycki)

Pogoń II: 1. Dawid Smug – 15. Wiktor Koczkodaj (46, 5. Adrian Czerski), 55. Adrian Wrzosek (83, 34. Bartosz Mlonek), 4. Adam Lewkowski, 7. Szymon Mucha – 11. Tomasz Wiewiórka, 6. Kacper Mitrzak (75, 25. Tomasz Borkowski), 8. Kacper Stankiewicz (60, 31. Dawid Jastrzębski), 99. Patryk Rojek (81, 26. Paweł Szeląg), 14. Wojciech Kisieliński (66, 28. Filip Grochala) – 9. Marcel Grochowski

Żółte kartki: Paweł Zarzycki 81, Dawid Kwiatkowski 88, Damian Budkiewicz 89 – Szymon Mucha 73, Marcel Grochowski 85, Tomasz Borkowski 90+4

Czerwona kartka: Bartosz Mlonek 90+6 (Pogoń, za zagranie ręką)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)