niedziela, 28 kwietnia 2024r.

W regionie: Pucharowe derby dla Wektry

Pucharowe derby dla Wektry

W II rundzie forBET okręgowego Pucharu Polski Wektra Zbuczyn pokonała Niwę Tęczki aż 11:0.

Od pierwszych minut na boisku zarysowała się przewaga zespołu ze Zbuczyna. Przedstawiciel Komnet Media klasy okręgowej pierwszego gola zdobył w 14 minucie za sprawą trafienia Kamila Golca. Po pół godzinie gry na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Emil Michalak po zagraniu ręką we własnej szesnastce Szymona Krasuskiego. Minutę później Krystian Zbieć dograł do Pawła Klewka, a ten pokonał Kamila Izdebskiego. Przed przerwą gola strzelił jeszcze Zbieć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Prokurata.

Po zmianie stron Wektra rozstrzelała podmęczonego rywala. Już w 47 minucie dał o sobie znać rezerwowy napastnik Jakub Bobryk, pakując piłkę do pustej bramki. W kolejnych minutach mimo przewagi podopiecznych Damiana Krasuskiego brakowało sytuacji podbramkowych. Dopiero w 67 minucie Damian Wróbel po dobitce podwyższył prowadzenie. Kolejne trzy trafienia z rzędu, w ciągu pięciu minut były autorstwa Jakuba Bobryka. Strzelaninę zakończyli Mateusz Tyszkiewicz dobijając strzał Damiana Prokurata i Damian Wróbel strzelając z dystansu w samo okienko bramki przeciwnika.

W Wektrze zagrali byli Pogoniści: Bartosz Karczmarek, Paweł Klewek, Damian Krasuski, Miłosz Lubelski, Emil Michalak, Dominik Piekutowski, Damian Prokurat oraz Krystian Zbieć. Z kolei w Niwie wystąpili Szymon Krasuski i Marek Kwasiński, w przeszłości zawodnicy biało-niebieskich.

Kolejna runda forBET okręgowego Pucharu Polski zaplanowana została na 7 września. Losowanie III rundy odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o 10:00 w siedzibie Delegatury MZPN w Siedlcach. Kolejne spotkanie ligowe Wektra rozegra w niedzielę 28 sierpnia o 17:00 z ŁDK w Łosicach. Z kolei Niwa Tęczki Keeza klasę B zainauguruje w niedzielę 28 sierpnia o 14:30 meczem z Pogonią III w Siedlcach.

24.08.22, 17:35 – Zbuczyn

forBET PP MZPN Siedlce: Niwa Tęczki – Wektra Zbuczyn 0:11 (0:4)

Bramki: Kamil Golec 14, Emil Michalak 30 (k), Paweł Klewek 31, Krystian Zbieć 37, Jakub Bobryk 47, 72, 74, 77, Damian Wróbel 67, 86, Mateusz Tyszkiewicz 84

Niwa: 1. Kamil Izdebski (46, 99. Krzysztof Sidorczuk) – 25. Kacper Głuchowski (65, 13. Łukasz Skorupka), 30. Szymon Krasuski, 12. Maciej Kaniecki, 16. Maciej Lejnert – 23. Kamil Celiński (57, 19. Artur Wysokiński), 11. Arkadiusz Okniński (57, 8. Dominik Koszara), 18. Damian Rzążewski (65, 31. Patryk Zbieć), 10. Bartłomiej Kaniecki, 6. Łukasz Jasiński (65, 26. Rafał Skolimowski) – 9. Marek Kwasiński (65, 21. Adrian Wierzejski)

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki (65, 15. Wojciech Krasuski), 29. Dominik Bogusz (46, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 24. Emil Michalak (46, 4. Dominik Piekutowski), 6. Damian Prokurat – 25. Michał Grochowski (46, 27. Krystian Musiejczuk), 34. Bartosz Karczmarek (46, 19. Przemysław Jasiński), 3. Kamil Golec, 26. Paweł Klewek (46, 7. Miłosz Lubelski), 21. Damian Wróbel – 9. Krystian Zbieć (46, 10. Jakub Bobryk)

Żółte kartki: Kamil Golec 50, Damian Prokurat 78

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)