W regionie: Strzelanina w Oleśnicy (fotogaleria)

W zaległym meczu 1 kolejki Komnet Media ligi okręgowej Jastrząb Żeliszew wygrał 10:2 z Kolektywem Oleśnica.

Od początku to był mecz do jednej bramki, choć to Kolektyw mógł rozpocząć strzelanie. Po rzucie wolnym Kamila Stanisławowskiego piłka trafiła w mur, a repeta wylądowała na poprzeczce. Niestety dla gospodarzy, nie było chętnego na dobicie piłki do siatki. Przed upływem pierwszego kwadrans padł pierwszy gol dla gości z Żeliszewa. Piłka długo i powoli leciała do Jakuba Grzebieliszewskiego, który pewnym strzałem umieścił ją w sieci. W 28 minucie Dorian Zając wywalczył i wykorzystał jedenastkę, a tuż przed końcem pierwszej połowy znowu trafił z wapna. Tym razem Paweł Rucikowski faulował aktywnego Grzebieliszewskiego. Do przerwy było 3:0 dla drużyny Pawła Trojeckiego.

Po zmianie stron padło więcej goli. Na 4:0 podwyższył Mateusz Stankiewicz, który minął Wojciecha Jajszczaka. W 54 minucie Kolektyw wreszcie odpowiedział. Stanisławowski oddał piękny strzał z rzutu wolnego i zrobiło się 1:4. Jastrząb odpowiedział trafieniem Marcina Kucia z dystansu. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, bowiem Marcin Pilich trafił z ostrego kąta. Kolejne pięć goli zdobyli goście. Stankiewicz skompletował dublet po złym wybiciu rezerwowego bramkarza Kolektywu, Rafał Polkowski trafił z przewrotki po zgraniu Grzebieliszewskiego, a Zając skompletował klasycznego hat tricka w 10 minut. Finalnie Jastrząb wygrał 10:2.

28 sierpnia o 17:30 Kolektyw podejmie Fenixa Siennica. Jastrząb tego samego dnia, tyle że o 17:00, zagra w Żelechowie z Sępem.

24.08.22, 18:00 – Oleśnica

Komnet Media liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Jastrząb Żeliszew 2:10 (0:3)

Bramki: Kamil Stanisławowski 54, Marcin Pilich 65 – Jakub Grzebieliszewski 14, Dorian Zając 28 (k), 42 (k), 80, 84, 90, Mateusz Stankiewicz 47, 67, Marcin Kuć 62, Rafał Polkowski 72

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak (62, 12. Przemysław Stosio) – 5. Kamil Komar, 20. Piotr Adamiak, 8. Paweł Rucikowski, 15. Mariusz Rogala – 7. Marcin Pilich, 22. Paweł Rogala, 10. Kamil Stanisławowski, 19. Patryk Szostek, 30. Mariusz Rogala (47, 6. Dominik Szostek) – 24. Mateusz Ostolski (53, 9. Adrian Pilich)

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga – 17. Piotr Czyżyk (84, 86. Mateusz Janeczek), 20. Cezary Roman, 13. Jakub Strojek, 10. Paweł Jóźwiak (70, 80. Łukasz Krasnodębski) – 12. Jakub Grzebieliszewski (84, 6. Albert Marciszewski), 16. Michał Mularczyk, 7. Wałentyn Mychajłow (81, 19. Kamil Kielak), 26. Marcin Kuć (70, 9. Rafał Polkowski), 8. Mateusz Stankiewicz – 92. Dorian Zając

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)