GKS podciął skrzydła Pogoni

Pogoniści przegrali 1:3 z GKS Jastrzębie, choć przez większość meczu nic na porażkę nie wskazywało…

Trener Damian Guzek dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Do podstawowego składu wrócili Ernest Dzięcioł, Nikodem Fiedosewicz oraz Damian Nowak. Opiekun Pogoni nie mógł skorzystać z wykartkowanego Mateusza Piotrowskiego.

Pierwsza połowa przebiegała pod kontrolą Pogoni. Już w 3 minucie strzał w słupek oddał najlepszy strzelec drużyny, Damian Nowak. W kolejnych minutach celne strzały oddawali Nowak i Cezary Demianiuk, jednak obronił je bramkarz gospodarzy Grzegorz Drazik. W 21 minucie biało-niebiescy wyszli na zasłużone prowadzenie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Michał Rutkowski, były piłkarz GKS Jastrzębie. W pierwszej odsłonie meczu bramkarz Maciej Kikolski był tylko raz zmuszony do interwencji. Poza tym piłkarze gospodarzy oddali też jeden strzał w poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej połowie znacznie pogorszyła się gra drużyny z Siedlec, co świetnie wykorzystali piłkarze Jastrzębia. W 49 minucie piłkę z linii bramkowej wybił Rutkowski. W 69 minucie gospodarzom udało się wyrównać, gdy gola po dośrodkowaniu Farida Aliego strzelił Daniel Stanclik. Już cztery minuty później wyszli na prowadzenie. Wtedy w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Szymon Gołuch. Wynik meczu ustalił w 84 minucie Ukrainiec Jewhenij Zacharczenko. W trakcie drugiej połowy piłkarze Pogoni oddali tylko jeden celny strzał na bramkę rywali. Przez większość czasu mieli problem z wyjściem z własnej połowy boiska i w ten sposób zanotowali drugą porażkę z rzędu, przez co po 8 kolejkach eWinner II ligi nadal mają na koncie 9 punktów.

31 sierpnia o 16:00 Pogoń zagra z Chojniczanką w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski.

26.08.22, 17:05 – Jastrzębie-Zdrój

eWinner II liga: GKS Jastrzębie – Pogoń Siedlce 3:1 (0:1)

Bramki: Daniel Stanclik 69, Szymon Gołuch 73, Jewhenij Zacharczenko 84 – Michał Rutkowski 21

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 27. Bartosz Boruń, 98. Kacper Kawula (46, 8. Kamil Jadach), 3. Mateusz Słodowy, 44. Jewhenij Zacharczenko, 19. Dawid Szkudlarek (46, 11. Dariusz Kamiński) – 18. Natan Wysiński (46, 2. Dominik Klimkiewicz), 22. Nataniel Wybraniec (46, 10. Farid Ali), 7. Przemysław Lech, 20. Szymon Gołuch – 21. Daniel Stanclik

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (84, 29. Marcinho), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (74, 98. Maciej Kołoczek) – 20. Cezary Bujalski (62, 11. Robert Prochownik), 31. Ernest Dzięcioł (84, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Żółte kartki: Dawid Szkudlarek 18, Natan Wysiński 37, Bartosz Boruń 45+1, Dominik Klimkiewicz 46, Dawid Pędziałek 49 (na ławce), Kamil Jadach 64 – Nikodem Fiedosewicz 43, Ernest Dzięcioł 60, Cezary Demianiuk 70, Maciej Wichtowski 84

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)