wtorek, 29 listopada 2022

Udana premiera Twardej Skóry (fotogaleria)

Premiera rajdu rowerowego Twarda Skóra okazała się ogromnym sukcesem.

Organizatorzy byli zaskoczeni zainteresowaniem imprezą. Na starcie wyścigu dookoła powiatu siedleckiego stanęło ponad 150 kolarzy. Startowali w grupach między godziną 8:00 a 9:00. Do przejechania mieli 216-kilometrową trasę, która stanowiła niemałe wyzwanie.

Wyzwaniem była też organizacja rajdu, którego trasa przebiegała przez 13 gmin powiatu siedleckiego. Patronem tytularnym wyścigu był Tomasz Skóra, który wespół z Grzegorze Góralem, wójtem gminy Kotuń, zapalonym kolarzem napędzili całą machinę organizacyjną. Później do inicjatywy dołączyli kolejni włodarze.

Ktoś może pomyśleć, że organizacja rajdu to błahostka. Wystarczy wyznaczyć trasę i zadbać o zmierzenie czasów. To jednak nieprawda. Organizatorzy zadbali o szereg detali, w czym pomógł Cezary Zamana. Były zwycięzca Tour de Pologne wspierał organizację rajdu od początku do końca wraz ze swoją Zamana Group. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyjątkowe medale pamiątkowe. Na 216-kilometrowej trasie czekały: cztery bufety regeneracyjne (w tym jeden na mecie), ponadto zadbano o ciepły posiłek na mecie, elektroniczny pomiar czasu, numery z chipem na rower oraz numer zwrotny mocowany na plecach, a także udział w tradycyjnej imprezie zakończeniowo-integracyjnej.

Impreza podsumowująca bieg był czasem nie tylko dla zwycięzców, ale i wójtów, którzy włączyli się do chlubnej inicjatywy promującej sport i walory turystyczne powiatu siedleckiego. Mnóstwo ciepłych słów usłyszał Tomasz Skóra, być może jeszcze więcej Grzegorz Góral. Wójt gminy Kotuń dziękował swoim kolegom po fachu za współpracę i zapowiadał kolejne edycje udanej imprezy.

Warto dodać, że Skóra i Góral przejechali całą trasę. Być może nie tak szybko jak zwycięzca Krzysztof Arseniuk, który pokonał ją w czasie poniżej 6 godzin, ale udział czasami jest ważniejszy od zwycięstwa. Wśród pań najszybsza okazała się Ewa Garwolska.

Arseniuk został nagrodzony przez wójtów w trakcie imprezy podsumowującej rajd wraz z innymi kolarzami, najlepszymi w swoich kategoriach. Dodatkowo Tomasz Skóra ufundował statuetki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Twardej Skóry. Po dekoracjach przyszedł czas na integrację i zabawę przy muzyce lokalnych zespołów.

WYNIKI

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Darekl

To jest blachpstka dla
Kogoś kto umnie jeździć janiestety nie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f