niedziela, 3 marca 2024r.

Wyjątkowy triathlon w Janowie Podlaskim (fotogaleria)

31 kilometrów rowerem, 15 kilometrów kajakiem i sześć biegiem – oto Charytatywny Triathlon Kraina Bugu w telegraficznym skrócie.

Skrót nie oddaje jednak tego jaka to jest impreza. A jest… niesamowita! To sztafetowa rywalizacja sportowa dla firm, rodzin, grup znajomych oraz osób niepełnosprawnych. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich został przeznaczony na organizację mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych.

Udział osób niepełnosprawnych w triathlonie nie ograniczał się do dopingowania uczestników. W ramach imprezy odbył się paratriathlon, który w zamyśle ma zaangażować osoby z niepełnosprawnościami w rywalizację sportową.

W ramach imprezy odbyły się również bezpłatne biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat na odcinkach 400-900 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Zdrowych emocji wśród rodziców i ich pociech nie brakowało.

Tegoroczną rywalizację drużynowo wygrali – triathlon: 1. Drużyna ARCHE Warszawa (Paweł Grochowski, Kamil Jeleniewicz, Mateusz Boguski, Tomasz Korzeniowski); 2. Drużyna KONE „Chłopaki z Warszawy 1” (Jakub Staniszewski, Krzysztof Sochacki, Robert Śliwiński, Tomasz Kowalski); 3. Drużyna BLU (Franciszek Rogalski, Gerard Karaś, Bogdan Zinówko, Aleksandra Zinówko).

Paratriathlon: 1. Drużyna z Łochowa (Mateusz Fic, Sylwia Szelest, Klaudia Podrucka, Paweł Grochowski), 2. Drużyna BEZA z POLONEZA/Siedlce (Paweł Sikorski, Dominika Burger, Karol Zawistowski, Cezary Trąbiński), 3. Drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego/SOSZW-Siedlce (Piotr Jodełka, Anna Kosyl, Marcin Piekarski, Łukasz Płudowski).

Zwieńczeniem pracowitego i pełnego emocji dnia była gala wręczenia nagród. W jej trakcie podziękowano uczestnikom, nagrodzono najlepszych, a także przedstawiono i wyrażono wdzięczność za pomoc patronom, sponsorom oraz wszystkim osobom, które wspierały i uczestniczyły w tym wydarzeniu.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To jest Nie zły maraton

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;