sobota, 27 kwietnia 2024r.

Pogoń gra dalej! Chojniczanka pokonana!!!

To nie koniec pucharowej przygody Pogoni Siedlce! Drużyna Damiana Guzka wygrała 3:1 z I-ligową Chojniczanką Chojnice.

Przez znaczną część pierwszej połowy Chojniczanka miała przewagę w posiadaniu piłki, a piłkarze z Siedlec szukali swoich szans w kontratakach. W 5 minucie strzał gości obronił bramkarz Pogoni, Jakub Kowynia. W 29 minucie biało-niebiescy wykorzystali jedną ze swoich kontr i w sytuacji sam na sam bramkarza Mateusza Kuchtę pokonał Damian Nowak. Już trzy minuty później pierwszoligowcy doprowadzili do remisu, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Łukasz Wolsztyński. Jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W 41 minucie po dośrodkowaniu Kamila Włodyki z narożnika boiska bramkę po strzale głową zdobył kapitan Maciej Wichtowski. Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 2:1 dla siedleckiej Pogoni.

W drugiej połowie zawodnicy Chojniczanki próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak podopieczni trenera Damiana Guzka bezbłędnie powstrzymywali ich wszystkie ataki. W 72 minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie, gdy po efektownym podaniu Cezarego Demianiuka w pole karne strzał z woleja w lewy górny róg bramki oddał Włodyka. Rywalom Pogoni nie udało się już przełamać dobrze zorganizowanej siedleckiej defensywy i spotkanie zakończyło się zwycięstwem siedlczan 3:1. Jest to dopiero drugi mecz w tym sezonie, w którym drużyna z Siedlec zdobywa 3 bramki, a zarazem drugi w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Pogoń awansowała do 1/16 finału krajowego pucharu.

Oficjalny debiut w barwach pierwszej drużyny Pogoni zaliczył Marcel Grochowski.

Losowanie I rundy zaplanowano na 2 września. Początek ceremonii o 12:00. Tuż po emocjach związanych z losowaniem mecz ligowy. 3 września o 16:00 siedlczanie podejmą Stomil Olsztyn.

31.08.22, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Fortuna Puchar Polski: Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:1)

Bramki: Damian Nowak 29, Maciej Wichtowski 41, Kamil Włodyka 72 – Łukasz Wolsztyński 32

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak, 14. Michał Rutkowski, 19. Maciej Wichtowski, 98. Maciej Kołoczek – 11. Robert Prochownik (73, 20. Cezary Bujalski), 27. Ernest Dzięcioł (88, 17. Jakub Sinior), 6. Mateusz Piotrowski (90+1, 10. Bartosz Wicenciak), 8. Kamil Włodyka (73, 22. Marcinho), 25. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (90+1, 32. Marcel Grochowski)

Chojniczanka: 96. Mateusz Kuchta – 3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek (46, 5. Mateusz Bartosiak), 24. Maciej Białczyk – 11. Kamil Mazek (82, 7. Adam Ryczkowski), 4. Paweł Czajkowski (64, 6. Szymon Drewniak), 77. Łukasz Wolsztyński (63, 23. Bartłomiej Kalinkowski), 27. Filip Karbowy, 28. Michał Mikołajczyk – 17. Tomasz Mikołajczak (64, 9. Patryk Tuszyński), 30. Szymon Skrzypczak

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 37, Przemysław Misiak 62, Ernest Dzięcioł 77, Mateusz Piotrowski 90+1 – Damian Byrtek 24, Maciej Białczyk 44

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)